Humor i nauka w jednym. Już 22 stycznia na scenie Vertigo Jazz Club & Restaurant, wraz z teatrem improwizacji Improkracja, pojawi się Piotr Czerkawski – krytyk filmowy i dziennikarz.

Chociaż teatr improwizacji we Wrocławiu jest coraz bardziej popularny, Improkracja jest tutaj prawdziwym królem. To najstarszy na Dolnym Śląsku tego typu teatr, utrzymujący się również w krajowej czołówce.

Tym razem do grupy aktorów dołączy Piotr Czerkowski, dziennikarz i krytyk. Pojawia się na czołowych festiwalach filmowych Polski i Europy. Jego publikacje można przeczytać m.in. na Filmwebie czy Dwutygodniku, a także w Kinie lub Odrze. W 2016 roku odznaczony, w kategorii Krytyka filmowa, nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Twórca nominowanego do Nagród PISF bloga o tematyce filmowej – Cinéma enchanté.

– Piotr wystąpi z nami w formie o nazwie Ekspert. Będzie to połączenie komedii z wykładem naukowym. Podzieli się z nami swoją wiedzą z zakresu filmoznawstwa, ale my nie jesteśmy przygotowani na to, co nastąpi. To przecież improwizacja. – zdradza związany z Improkracją Michał Gruz.

Na jeszcze lepsze zakończenie wieczoru po spektaklu odbędzie się specjalny pokaz muzyki jazzowej na żywo. Wydarzenie już 22.01.2019 (wtorek) o godzinie 20.00 w Vertigo Jazz Club & Restaurant. Bilety do kupienia tutaj.

 


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcie: oficjalny Facebook IMPROKRACJA