Teatr improwizacji Improton zaprezentuje widzom niecodzienny występ. Jego motywem przewodnim będą bowiem polskie piosenki z lat 1920-2000, a o przebiegu akcji będzie decydowała publiczność. Wydarzenie już w najbliższy poniedziałek, 5 marca, w klubie Nietota.

Retroton to nowy format przygotowany przez grupę aktorów z Improtonu. Podstawą do tworzenia scen i budowania akcji będą teksty polskich piosenek z lat 1920-2000.

– W trakcie występu będziemy prosić publiczność o tytuły utworów – mówi Kinga Matyja, aktorka Teatru Improton. – To, w jakim kierunku nas zaprowadzą, będzie niespodzianką także dla nas, improwizatorów.

Poniedziałkowy Retroton będzie drugim występem wrocławskiego teatru improwizacji Improton. Formacja debiutowała w lutym.

– Jesteśmy bardzo zróżnicowaną grupą. Niektórzy związani są ze sceną od pięciu-sześciu lat, a inni od roku – wyjawia Kinga Matyja. – Gdy zaczęliśmy razem trenować, zobaczyliśmy, że nasze spojrzenia na improwizację przenikają się i uzupełniają. Po miesiącach wspólnej pracy staliśmy się też przyjaciółmi, co zdecydowanie ułatwia nam grę na scenie.

Pierwszy występ w ramach nowego formatu już w najbliższy poniedziałek w klubie Nietota przy ulicy Kazimierza Wielkiego 50. Start o godzinie 20:30. Bilet wstępu to koszt 10 zł.


Autor: Marcin Obłoza
Zdjęcie: Aleksander Tatarek