Polska jest krajem złotych pól, zielonych lasów, zabytków i miast. Można by o niej opowiadać w nieskończoność, chociaż zamiast tego lepiej jest ją po prostu zobaczyć. Wielu fotografów podjęło się zadania uwiecznienia jej uroku we własnych pracach. Fotoklub organizuje zatem spotkanie pt. „Polska jako problem fotograficzny”. 

Wrocławscy miłośnicy fotografii mają kolejne możliwości na rozwijanie swojej pasji. To dla nich powstał bowiem Fotoklub, którego inauguracja będzie miała miejsce w galerii Awangarda BWA Wrocław już 23 stycznia. Samo spotkanie odbędzie się pod hasłem „fotografii ojczystej”, które rzucone zostało przez Jana Bułhaka niemalże stulecie temu. Uczestnicy imprezy między innymi będą mogli wziąć udział w sesji na temat opłakanych skutków artystycznej nadgorliwości. Rozmowę tą poprowadzą historycy sztuki tacy jak Łukasz Gorczyca i Adam Mazur, będący jednocześnie założycielami Fotoklubu.

Oprócz tego, podczas inauguracji będzie można obejrzeć również wystawę Michała Szlagi, który od wielu lat zajmuje się fotografowaniem naszego pięknego kraju. Artysta ten znany jest z całych serii zdjęć i filmów poświęconych stoczni gdańskiej. Dlatego też spotkanie w otoczeniu jego prac będzie idealną okazją na podyskutowanie na temat Polski w szeroko pojętej sztuce.


Autor: Marta Ziółkowska
Zdjęcie: pixabay, oficjalne zdjęcie wydarzenia na Facebooku