Piękna pogoda, długi weekend i najdroższe zwierzęta w Polsce. Wielkie otwarcie sezonu wyścigów konnych na wrocławskich Partynicach już w najbliższą niedzielę – 5 maja.

Za oknem robi się coraz cieplej, a to może oznaczać tylko jedno – otwarcie sezonu na wrocławski Partynicach. Od lat ul. Zwycięska 2 cieszy się dużą popularnością, wszystko za sprawą niezwykłych zwierząt. Wyścigi konne co roku przyciągają rzesze wrocławian, którzy miło spędzają weekendy na świeżym powietrzu.

Tym razem inauguracyjne starcia będą niezwykłe, bo cały obiekt przeszedł zimową renowację. Sezon rozpocznie się w niedzielę – 5 maja i potrwa do października. Konkurencje będą podzielone na wyścigi po płaskiej nawierzchni oraz na gonitwy z przeszkodami. Zgodnie z tradycją wrocławskiego toru pierwszy wyścig będzie poprzedzony uroczystą paradą. Całe wydarzenie poprowadzi dziennikarz muzyczny Robert Janowski, znany szczególnie z programu Jaka to melodia. Warto wspomnieć, że Janowski jest z wykształcenia weterynarzem.

Z pewnością jednak największą gwiazdą tego majowego popołudnia będzie ogier Fazza Al Kahlediah. Koń czystej krwi arabskiej ma za sobą zwycięstwo paryskiego toru Longchamp, a także drugie miejsce znanego na całym świecie mityngu Dubai World Cup. Na chwilę obecną jest najdroższym polskim nabytkiem wartym blisko milion euro. Dodatkową atrakcją będzie obecność Damara – konia Bohuna z filmu Ogniem i Mieczem Jerzego Hoffmana. Oprócz tego na pewno nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, którzy zawsze licznie z rodzicami odwiedzają obrzeża Wrocławia.


Wyścigowy program:

  • Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni. Dystans – 4200 metrów
  • Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni. Dystans – 3400 metrów.
  • Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni. Dystans – 3200 metrów.
  • Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy. Dystans 1600 metrów.
  • Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy. Dystans 1907 metrów.
  • Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy, które nie biegały. Dystans 1600 metrów.
  • Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy, które nie biegały. Dystans 1400 metrów.

Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: materiały promocyjne