International Days organizowane na Uniwersytecie Wrocławskim to pole do wymiany międzykulturowych doświadczeń. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi _don’t need a frame. Impreza potrwa cztery dni (18 – 21 marca), a zakończy się slamem połączonym z afterparty.

International Days to wydarzenie organizowane od 2015 roku przez studentów Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Każdego roku zmienia się forma i skala wydarzenia, w zależności od tematu przewodniego imprezy. Ideą stojącą za International Days jest chęć wzajemnej międzykulturowej wymiany doświadczeń.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem _don’t need a frame, a jej tematem przewodnim jest sztuka. W dniach 18-21 marca w ramach International Days 2019 będzie miało miejsce wiele różnych wydarzeń m.in. konferencja, warsztaty z samplowania, warsztaty polskiego humoru dla obcokrajowców czy wystawa fotografii. Na zakończenie imprezy organizatorzy przygotowali afterparty, którego częścią będzie slam.

Harmonogram

poniedziałek, 18 marca 2019

15:00 – 18:00 International Days x Panoramy Conference

Konferencja, której temat przewodni brzmi: SZTUKA, która nie potrzebuje ram, powstała dzięki połączeniu cyklicznych inicjatyw: International Days oraz #Panoram, projektu realizowanego przez koło naukowe Brandico. Będzie okazja, by posłuchać wypowiedzi osób związanych zawodowo ze sferą społeczną, kulturową oraz kreatywną. Prelegenci zaprezentują swoje perspektywy oraz sposoby na „pozbycie się ram” w codziennych wyzwaniach, a ich wypowiedzi z pewnością przyniosą świeższe spojrzenie na świat oraz zainspirują do próbowania nowych rzeczy.

17:00 – 19:00 Photo Exhibition | Day 1

Co nam wolno? Co nas ogranicza? Jak interpretować raMY społeczne? Co dzieje się poza nimi? W JAki sposób poszerzać horyzonTY? Takie pytania zadajemy sobie podczas piątej już edycji International Days – eventu skupionego wokół komunikacji między_kulturowej. Pozwól sobie na otwarcie perspekTyWy za pomocą fotografii, czy to za sprawą kompozycji, techniki czy interpretacji tematu. Pokaż nam, co nie potrzebuje barier, a Twoja praca uwolni się z ram na wystawie organizowanej podczas International Days 2019.

wtorek, 19 marca 2019

10:00 – 19:00 Photo Exhibition | Day 2

17:00 – 19:00 Business & creativity Workshop

Czy sztuka i biznes mają ze sobą coś wspólnego? Tak jak w biznesie, również w sztuce sam pomysł nie wystarczy – niezbędny jest dokładny, przemyślany plan działania. Jak ocenić, czy projekt jest wart zaangażowania i jak nim zarządzać? Jak wymyślać innowacje, aby miały szanse odnieść sukces? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, te warsztaty są dla Ciebie!

Warsztaty w języku angielskim będą poświęcone zarządzaniu projektami i design thinking, które poprowadzą Tomasz Stankiewicz – menadżer zespołu kierowników projektów w banku Credit Agricole – oraz studenci V roku komunikacji wizerunkowej.

W pierwszej części spotkania Tomasz Stankiewicz wystąpi z prelekcją na temat Robimy projekt – co to tak naprawdę jest i po co nam to?. Druga część spotkania będzie mieć charakter praktyczny – podczas sesji design thinking moderowanej przez studentów komunikacji wizerunkowej zastanowimy się, jak przeprojektować proces…dawania prezentów.

17:00 – 19:30 Polish Humor Workshop for Foreigners

Dlaczego taki warsztat? Żeby dowiedzieć się więcej o Polsce i polskim humorze. Żeby lepiej zrozumieć polską rzeczywistość. Żeby nabyć kompetencji rozmowy o polskiej popkulturze.

Warsztat poprowadzą Marta Lange i Klaudia Pawlikiewicz – absolwentki Komunikacji Wizerunkowej, interesujące się komunikacją interkulturową i pop kulturą.

środa, 20 marca 2019

12:00 – 16:00 Photo Exhibition | Day 3

18:00 – 19:30 Sampling workshop – history and practice

Jeśli interesuje Cię proces tworzenia muzyki, ale nigdy nie miałeś okazji spróbować, będziesz miał taką możliwość w TONY podczas warsztatów samplingowych w języku angielskim z @Naphta – muzykiem, producentem, DJem, i publicystą muzycznym. Warsztaty połączone będą z wykładem na temat wykorzystania fragmentów cudzych nagrań (sampli) we własnej muzyce. Od wiedzy o prawach autorskich do nauki praktycznego wykorzystania próbek. Uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę i pakiet własnych sampli.

18:00 – 20:00 Dance Improvisation & Anti-Stress

Sztuka, art, arte, Kunst, искусство… Sztuka posługuje się wieloma językami, również tym najbardziej uniwersalnym – mową ciała. Ciało to ruch, emocje, oddech: to życie. Warsztaty są oparte na metodach pracy z oddechem oraz ruchu autentycznego i ruchu improwizowanego poprowadzi w języku angielskim Mateusz Czyczerski – artysta, performer, pedagog. Dzięki udziałowi w warsztatach zdobędziesz wiedzę o skutecznych sposobach relaksacji, poznasz ćwiczenia antystresowe i przekonasz się, jaki jest naturalny rytm Twojego ciała.

czwartek, 21 marca 2019

10:00 – 19:00 Photo Exhibition | Day 4

19:00 Slam x Afterparty

Każde wydarzenie zasługuje na afterparty. Zapraszamy do Surowca, gdzie w nieformalnej atmosferze wszyscy uczestnicy, prelegenci i organizatorzy International Days 2019, będą mogli się poznać, podzielić spostrzeżeniami, a przede wszystkim – dobrze bawić.

Slam poetycki jest częścią afterparty odbywającego się na zakończenie International Days 2019. Więcej informacji na temat poszczególnych wydarzeń można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia. Wstęp na wszystkie atrakcje jest całkowicie bezpłatny, jednak aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie wybranego warsztatu.


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie: wikimedia commons / CC BY-SA 3.0 / Zpsb