Po raz kolejny Google uczy, jak wykorzystać potencjał internetu. Lekcje są darmowe i przedstawione w przejrzystej formie, a nagrodą za ukończenie kursu jest specjalny certyfikat. Wszystko to za sprawą Internetowych Rewolucji.

 

Internetowe Rewolucje to darmowy program od Google, który pozwala zdobyć podstawowe informacje, niezbędne do prowadzenia własnej działalności w internecie. Kurs składa się z 23 tematów, dotyczących marketingu internetowego. Wszystko jest całkowicie bezpłatne, a po ukończeniu nauki wystarczy zdać egzamin końcowy i certyfikat od Google będzie gotowy do ściągnięcia. Wszystko tłumaczone jest prostym językiem, co pozwala szybko zrozumieć omawianą kwestię. Każdy temat składa się z kilku lekcji, które występują w formie krótkiego video. Na koniec każdego tematu sprawdzamy swoją wiedzę w krótkim quizie. Jeśli popełnimy jakiś błąd, Google od razu go pokazuje i mamy szansę na jego poprawienie. W trakcie kursu spotykamy się z polskimi firmami, które odniosły międzynarodowy sukces. Przedstawiciele Chocolissimo, Oponeo i Pixers opowiadają o praktycznym zastosowaniu omawianych narzędzi marketingowych. Dostępne tematy pomogą nam poznać mechanizmy, które działają w internecie. Dowiemy się między innymi o tym: jak zadbać o obecność firmy w wyszukiwarkach, jak dotrzeć do klientów poprzez media społecznościowe, czy jak korzystać z analityki.

Kurs od Google pozwala rozwinąć swój biznes online, ale też poznać wiele kwestii, które mogą okazać się pomocne w różnych miejscach pracy. Zdecydowanie jest on kierowany do studentów, ale także osób, które chcą odświeżyć swoją wiedzę, związaną z marketingiem. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://learndigital.withgoogle.com/ i zacząć działać.

 


Autor: Kinga Sala
zdjęcie: strona organizatora