Pierwsza tura wyborów samorządowych już za nami. Wczoraj, tj. 21 października 2018 r., osoby chcące spełnić swój obywatelski obowiązek, wybrały się do lokali wyborczych, by oddać swoje głosy. Według sondażu exit poll Wrocławianie wybrali Jacka Sutryka na nowego prezydenta miasta.

Poznaliśmy już pierwsze, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych. Umożliwił to sondaż exit poll, który polegał na badaniu przeprowadzonym przed lokalami wyborczymi w większych polskich miastach. W tym roku taki sondaż przeprowadziła tylko pracownia Ipsos na zlecenie TVP, TVN i Polsat.

Według sondażu nowym prezydentem Wrocławia zostanie Jacek Sutryk, który jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Uzyskał 50,1 % poparcia, co stanowi o zwycięstwie. Na drugim miejscu plasuje się Mirosława Stachowiak-Różecka ze Zjednoczonej Prawicy, zdobywając 27,8% głosów.

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych Państwowa Komisja Wyborcza poda dopiero, gdy policzone zostaną głosy z ostatniej komisji wyborczej. Stanie się to najprawdopodobniej we wtorek wieczorem lub w środę rano.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: mat. prasowe Urzędu Miasta