Kosynierzy Wrocław rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu Polskiej Ligi Lacrosse. W tym roku prowadzą rekrutację, która jest otwarta dla wszystkich. Żeby zostać Kosynierem nie trzeba być wybitnym atletą. Wystarczy odrobina dobrych chęci i specyficzne poczucie humoru… 

Zespół wyraźnie chce stawiać na młodych. Na rekrutację mogą się zgłaszać kandydaci od 16 do 26 roku życia. Szanse są równe dla każdego. Jeśli nie miało się wcześniej styczności z lacrossem, można poznać wszystko od podstaw. Nowi zawodnicy nabywają umiejętności trenując z jednym z najbardziej doświadczonych graczy. Mogą też podpatrywać jak radzą sobie inni Kosynierzy, wśród których jest wielu reprezentantów naszego kraju.

– Lacrosse wymyślili Indianie i zamysł jest taki żeby każdy mógł zagrać. Mały, duży, szeroki czy szczupły – dla każdego znajdzie się miejsce – mówi Jan, zawodnik Kosynierów Wrocław.

Żaden z kandydatów nie zostaje odrzucony. Każdy, kto przyjdzie na trening może być częścią drużyny, ale żeby dostać szansę na grę w pierwszym składzie, trzeba się wykazać. Zawodnicy, którzy będą w stanie przepracować z Kosynierami całą zimę, mogą liczyć na występy w zespole, którego celem znowu będzie walka o mistrzostwo Polski.

– Będziemy bronić tytułu mistrzowskiego. Nie odpuścimy tego, ale chcielibyśmy żeby Ci mniej doświadczeni zawodnicy mieli w tym swój udział – zaznaczył Jan.

Nowi gracze przychodzą na rekrutację z różnych powodów. Albo zachęcił ich znajomy, albo szukają czegoś, przy czym można aktywnie spędzić czas. Poza opanowaniem samej gry i wszystkich jej elementów, trzeba też przywyknąć do unikalnej atmosfery, jaka panuje w drużynie. Jak mówią sami zawodnicy, jest pełno czarnego humoru i przeróżnych żartów w trakcie treningu i nie tylko. Właśnie ta atmosfera jest jednym z największych atutów Kosynierów.

„Ta drużyna jest dla mnie jak rodzina” – te słowa najczęściej padają z ust zawodników. Nieważne czy chodzi o osoby, które są w zespole od samego początku jego istnienia, czy o tych z krótkim stażem. Dla każdego z nich Kosynierzy to coś więcej niż tylko mecze lacrosse’a. To zespół, dla którego wszyscy gracze są w stanie dać z siebie wszystko zarówno na boisku, jak i poza nim. Każdy kandydat, który będzie potrafił wykazać wystarczająco dużo zaangażowania, stanie się częścią tej rodziny.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Instagram