Do 22 grudnia, na Rynku będzie miał miejsce coroczny, przedświąteczny jarmark. To już jego dziewiąta edycja we Wrocławiu. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, grzanego wina oraz straganów z pomysłami na prezenty. 

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy oprócz Rynku, ulicy Świdnickiej i ulicy Oławskiej obejmie również swoim zasięgiem Plac Solny. W pobliżu ustawiony zostanie oryginalny domek z tarasem widokowym, gdzie będzie można spróbować gorących napojów. Odwiedzający Jarmark będą mieli okazję zmierzyć się z krętymi korytarzami w Zimowym Labiryncie. W jednym z domków na Placu Solnym będzie można wykonać woskowy odlew własnej dłoni. W blisko 150 budkach będzie można kupić m.in. ptysiowe gofry, placki ziemniaczane, cepeliny, kartacze, góralskie serki oraz czekoladowe pierniki. Pojawi się tam również ceramika z Ukrainy, świąteczne ozdoby z drewna, afrykańskie dekoracje oraz kosmetyki. W ofercie będą także lniane, ozdobne torby, worki z kolorowymi motywami, świąteczne wyroby ceramiczne oraz litewskie przytulne koce z wełny.

Na jarmarku będą miały miejsce również specjalne wydarzenia. 26 listopada odbędzie się tam Baśniowa Parada Elfów i Reniferów. W pierwszy dzień grudnia wrocławianie będą mogli na Rynku powitać Mikołaja. Będzie on uczestniczył w oficjalnym oświetleniu choinki.

 


Autor: Marcin Obłoza, materiały organizatora
Foto: Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkbozonarodzeniowy.com