Być może branża muzyczna nie jest najbardziej dochodowa, ale gwiazdy światowego formatu biją kolejne rekordy, jeśli chodzi o miliony, a nawet miliardy dolarów na swoich kontach. Poznajcie nowe doniesienia Forbesa.

W najnowszym rankingu opublikowanym przez Forbesa znalazły się najbogatsze kobiety na świecie, które same dorobiły się swojej fortuny. Pierwsze miejsca na liście zajmują bizneswomen takie, jak Diane Hendricks czy Meg Whitman. Pierwszą celebrytką na liście jest dopiero Oprah Winfrey, która zamyka pierwszą dziesiątkę. Natomiast Rihanna plasuje się w tym rankingu na 37. miejscu, co jednak daje jej status najbogatszej wokalistki na świecie. Wyprzedziła w ten sposób Beyonce, Madonnę czy Celine Dion. Majątek Barbadoski oszacowano na 600 milionów dolarów. Wiemy także, że Rihanna nie zdobyła go tylko i wyłącznie dzięki muzyce. Wokalistka bowiem ma swoją linię kosmetyków Fenty Beauty, stworzyła kolekcję bielizny Savage x Fenty, a niedawno założyła swój własny dom mody.

Ponadto Forbes poinformował, że Jay-Z jako pierwszy raper w historii został miliarderem. Ta astronomiczna kwota na koncie gwiazdy również nie pochodzi jedynie z koncertów i sprzedanych płyt. Raper jest aktywny bowiem w wielu innych branżach – nieruchomości, inwestycji, czy dzieł sztuki. Co ciekawe najbardziej dochodowym przedsięwzięciem Jay-Z jest jego luksusowa marka alkoholi o nazwie Armand de Brignac, która została wyceniona na 310 milionów dolarów. Nie można zapomnieć również o platformie streamingującej muzykę Tidal, z której zysk osiągnął z kolei 100 milionów dolarów.

jay z


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: instagram, www.flickr.com