Czas na powrót reprezentacji! W najbliższych meczach eliminacji Euro 2020 polska kadra piłkarzy zmierzy się z Izraelem i Macedonią Płn. Dziś selekcjoner Polaków rozesłał powołania dla piłkarzy, którzy kolejno 7 i 10 czerwca wybiegną na boisko z orzełkiem na piersi.

Jerzy Brzęczek nie zaskoczył swoimi powołaniami. Wybrani piłkarze to sprawdzeni zawodnicy znający już realia kadry. Wśród nich zabrakło tym razem kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego, który wciąż zmaga się z urazem stopy. Dobrą wiadomością jest natomiast powrót podstawowego lewego obrońcy, czyli Macieja Rybusa. Odkąd szkoleniowcem kadry jest Brzęczek, zawodnik Lokomotiwu Moskwa zawsze łapał kontuzję przed zgrupowaniem. Powołani zostali także trzej gracze kadry U-21: Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Dawid Kownacki (Fortuna Dusseldorf) i Robert Gumny (Lech Poznań).

https://platform.twitter.com/widgets.js

Kim są nasi rywale?

Reprezentacja Macedonii Płn. – sklasyfikowani na 69. miejscu w rankingu FIFA Macedończycy to jedna z tych reprezentacji, która szczególnie u siebie lubi urywać punkty faworytom. Polacy muszą zwrócić uwagę szczególnie na rozgryających: Enisa Bardhi z Levante i młodego Eljifa Elmasa, który pokazuje swój talent w Fenerbache. Jest także rzecz jasna nieśmiertelny piłkarsko Goran Pandev z Genoi. Polacy będą jednak faworytem tego meczu

Reprezentacja Izraela – Izraelczycy są w naprawdę solidnej formie. Przekonali się o tym Austriacy, którzy polegli z nimi 2:4. W tamtym spotkaniu hat-tricka ustrzelił Eran Zahavi, czyli prawdopodobnie najlepszy piłkarz izraelski. Oprócz niego liderami kadry są Bibras Natcho (Olympiakos Pireus) i Munas Dabbur (Red Bull Salzburg). Ten drugi może jednak z nami nie zagrać z uwagi na… swój ślub.

Najbliższe mecze Polaków:

7 czerwca godz. 20:45 – Macedonia Płn. vs Polska

10 czerwca godz. 20:45 – Polska vs Izrael

Jak dotąd Polacy z kompletem dwóch zwycięstw prowadzą w tabeli grupy G o dwa punkty wyprzedzając obu naszych najbliższych rywali. Na czwartym miejscu są Słoweńcy z dwoma remisami, a tabelę zamykają Austriacy i Łotysze, którzy przegrali obydwa pierwsze mecze.

Autor: Bartosz Królikowski

Zdjęcie: Instagram