Przyznać się, kto ma mniej niż 100 znajomych na Facebooku? A teraz powiedzcie szczerze, z iloma z nich faktycznie macie kontakt (czytaj: coś poza scrollowaniem aktualności i co wyskoczy w postach, to wyskoczy, dostanie lajka albo i nie)? To teraz zajrzyjcie na swoją listę ostatnich kontaktów z Messangera, What’ Upa i wysłanych SMSów. Jest różnica, prawda? Po tym krótkim teście mogę więc oznajmić, że dziś obchodzimy Dzień Odnawiania Znajomości.

Trudno powiedzieć kto wymyślił Dzień Odnawiania Znajomości, można jednak przypuszczać, że wpadł na ten pomysł wpadając najpierw na starego znajomego. To nietypowe (nie znaczy to, że niepotrzebne) święto przypada na 21 maja i może stanowić dobrą okazję, żeby przejrzeć swoją listę kontaktów.

facebook, media społecznościowe, social media, laptop, komputer, praca

Złap je wszystkie

Czasy, gdy znajomych kolekcjonowaliśmy jak pokemony i wysyłaliśmy zaproszenia do każdego nowo poznanego kolegi naszego kolegi, minęły bezpowrotnie. Nadal jednak wymieniamy się „namiarami” z zapoznanymi przez nas przy różnych okazjach ludźmi, by w razie potrzeby „być w kontakcie”. Z reguły kończy się to na pobieżnym przeglądaniu udostępnionych przez nich treści w mediach społecznościowych niż rzeczywistym utrzymywaniu jakichś relacji.

Dzień Odznawiania znajomości, znajomi, humor, memy, pogrzeb, Facebook, znajomi, kumple, przyjaciele

„Kopę lat! Co u Ciebie?”

Tymczasem, ilu z naszych kolegów i koleżanek z licealnej klasy zostało już zapomnianych i choć nadal widnieją na liście kontaktów, to stanowią już tylko widma. To zrozumiałe, szkoła się skończyła, drogi dawno się rozeszły i jakoś nie było okazji, żeby napisać, zadzwonić lub spotkać się z nimi. W Dzień Odnawiania Znajomości warto jednak sobie o nich przypomnieć, napisać najzwyczajniejsze: „Cześć, co słychać? Dawno się nie widzieliśmy”, a być może okaże się, że tematów do rozmowy – nawet po takim czasie – wcale nie brakuje.

znajomi, Dzień Odnawiania Znajomości, memy, demotywator

„No co Ty, ludzi nie poznajesz?”

Jeśli się nie uda, zawsze można zrobić selekcję w ramach powiosennych czy też letnich porządków i oczyścić pamięć telefonu oraz grono znajomych na portalach społecznościowych. Nie zdziwmy się jednak, kiedy któregoś dnia – a może właśnie w Dzień Odnawiania Znajomości – zaczepi nas na ulicy ktoś, kogo w ogóle nie kojarzymy i spyta: „No co Ty, ludzi nie poznajesz?”.

 

Dzień Odnawiania Znajomości, znajomi, humor, kawał, dowcip, memy, śmieszne obrazki, ptaszek staszek


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie główne: rawpixel.com / pexels.com
Pozostałe zdjęcia i grafiki: pexels.com/ Tobias Dziuba; insta-stalker.com; demotywatory.pl; repostuj.pl/ Instagram Ptaszekstaszek