Joanna Fiodorow nie mogła znaleźć sobie w tym roku lepszego miejsca na pobicie rekordu życiowego. Polka w konkursie finałowym rzutu młotem Mistrzostw Świata w Dausze uzyskała odległość 76,35 m., co dało jej tytuł wicemistrzyni.

Choć regulaminy zawodów w rzucie młotem o tym nie mówią, to tajemnicą poliszynela jest obowiązek stania na podium minimum jednego reprezentanta Polski. Kiedy Anita Włodarczyk nie mogła wystąpić w zawodach z powodu operacji kolana, a Malwina Kopron nie przeszła eliminacji, świetnie zastąpiła je Joanna Fiodorow.

Polka już w swoim pierwszym rzucie uzyskała rekord życiowy (76,35 m.), co jak się później okazało było jej najlepszą próbą w konkursie. Mimo tego pozostałe rywalki, oprócz fenomenalnej DeAnny Price, nawet się do niej nie zbliżyły.

Fiodorow w całym konkursie zajęła ostatecznie drugie miejsce i z tytułem wicemistrzyni świata dała Polsce pierwszy medal w trakcie tegorocznej imprezy w Katarze. Na najwyższym stopniu stanęła Amerykanka DeAnna Price (77,54 m.), a podium uzupełniła Chinka Zheng Wang z wynikiem 74,76 m.

Pozostałe rezultaty Polaków w trakcie 2. dnia MŚ w Dausze:

Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój oraz Robert Urbanek nie zakwalifikowali się do finału w konkursie rzutu dyskiem.

Ewa Swoboda z czasem 11,29 s. awansowała do półfinału biegu na 100 metrów.

Do półfinału biegu na 800 metrów awansował Adam Kszczot, który uzyskał wynik 1:46,20.

Do finału biegu na 800 metrów nie awansowała Anna Sabat, która uzyskała dopiero 21. czas – 2:04,00.

Siódme miejsce w biegu półfinałowym na 400 metrów przez płotki zajął Patryk Dobek. Tym samym Polak zakończył swoją przygodę na MŚ.

Polska sztafeta mieszana 4×400 metrów w składzie: Wiktor Suwara, Anna Kiełbasińska, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Rafał Omelko awansowała do finału zawodów. Polacy w swoim biegu zajęli 1. miejsce.

Piotr Lisek w konkursie skoku o tyczce zaliczył wysokość 5,75 m. i awansował do finału. Eliminacji nie udało się przejść Pawłowi Wojciechowskiemu (5,70 m.) i Robertowi Soberze (5,60 m.).

Rafał Augustyn zajął 13. miejsce w chodzie na 50 kilometrów. Pozostali Polacy – Artur Brzozowski i Rafał Sikora zajęli odpowiednio 22. i 28. pozycję.