Gwiazda Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018. Wokalista legendarnego zespołu Mötley Crüe. John Corabi już 28 stycznia wystąpi w Starym Klasztorze.

John Corabi. Dawniej, od początku lat 90. wokal jednej z największych legend amerykańskiego heavy metalu – zespołu Mötley Crüe. Wydał z nimi 2 albumy, a jego kompozycje były wykorzystywane nawet po jego odejściu z grupy w 1997 roku.

Później, jego kariera wcale nie zwolniła. Corabi nawiązał współpracę z Brucem Kulickiem, tworząc dwa duże projekty. Pierwszy z nich, zespół Union, ma na swoim koncie ogólnoświatową trasę i trzy studyjne albumy. Kolejny, ESP (Eric Singer Project) zaowocował dwoma krążkami. Dodatkowo muzyk angażował się w wiele innych muzycznych przedsięwzięć takich jak cykl Tribute to… czy Gitarowy Rekord Guinnessa 2018.
Obecnie występuje jako frontman supergrupy The Dead Daises, z którą już dwukrotnie pojawił się na Przystanku Woodstock.

Już 28 stycznia John Corabi znów zawita do Wrocławia. Tym razem, w Starym Klasztorze o godzinie 20.00, pochwali się swoim najnowszym materiałem z autorskiego albumu Unplugged. Usłyszeć będzie można także jego wcześniejsze utwory i dokonania w zaskakujących aranżacjach oraz poznać jego muzyczne inspiracje.

W roli supporta Corabiego wystąpi zespół PiS. Bilety do kupienia m.in. na stronie organizatora.


Autor: Karolina Szachniewicz, mat.pras.
Zdjęcia: YouTube, mat.pras.