Koniec kwietnia oznacza we Wrocławiu rozpoczęcie długo wyczekiwanego przez zmotoryzowanych fanów dwóch kółek sezonu motocyklowego. To także okazja aby wspomóc potrzebujących — Motokropla rusza już po raz dziesiąty.

Wiosenna zbiórka krwi połączona z otwarciem sezonu motocyklowego to jedna z największych tego typu akcji we Wrocławiu. Co roku przyciąga setki motocyklistów i znacznie więcej osób, które oddając krew chcąc wspomóc chorych. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. W programie wydarzenia jest również wiele atrakcji dla każdego.

Od Ostrowa po Magnolię

Jak co roku Motokropla rozpocznie się na Ostrowie Tumskim o godzinie 10 uroczystą mszą w intencji motocyklistów o bezpieczeństwo na drodze. Ksiądz Paweł Cembrowicz poświęci pojazdy, a następnie wszyscy przejadą w paradzie do centrum handlowego Magnolia gdzie mieścić się będzie meta wydarzenia. Na miejscu czekać będzie wiele atrakcji — zagrają Kobranocka oraz Marcus Arent. Uczestnicy będą mogli podziwiać kilkadziesiąt motocykli, które zaprezentują swoje możliwości w konkursie głośności.
Na Motokropli pojawią się również wyjątkowe i ciekawe pojazdy, o których opowiedzą ich właściciele.

Liczy się każda kropla

Liczba chętnych do oddania krwi rośnie z każdym rokiem dlatego organizatorzy Motokropli udostępnią na miejscu wydarzenia kilka krwiobusów, w których wykwalifikowani pielęgniarze będą zbierać krew. Na miejscu pojawią się również przedstawiciele Dolnośląskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ze szkoleniem z pierwszej pomocy.
Głównym celem będzie zebranie jak największej ilości krwi, ale podczas Motokropli będzie można również zdobyć wiedzę na temat pierwszej pomocy.

Krew oddawać będzie można w krwiobusach na placu obok Magnolii w godzinach od 10 do 16. 


Tekst: Hanna Galik
Zdjęcia: Ola Sopuch/ Motokropla