Ślęza Wrocław, po wygranej w ćwierćfinałowych meczach 3-1 z Energą Toruń, awansowała do półfinału mistrzostw Polski. O tym, kto będzie przeciwnikiem aktualnych mistrzyń Polski, miał zadecydować piąty mecz ćwierćfinałowy Artego Bydgoszcz z Basket 90 Gdynia. Już wiadomo, że w półfinale spotkają się Ślęza Wrocław i Artego Bydgoszcz!

Ślęza Wrocław w półfinale zmierzy się z Artego Bydgoszcz. Zespół Tomasza Herkta awansował do następnej rundy po wyrównanym starciu z Basket 90 Gdynia. Ostatecznie wygrał decydujące spotkanie 64:58, a całą rywalizację 3-2.

Wrocławianki ostatni raz podejmowały Artego Bydgoszcz w 25. kolejce Energii Basket Ligi Kobiet i przegrały ten mecz 53:66. Rundę zasadniczą drużyna Tomasza Herkta skończyła na 1. miejscu, natomiast Ślęza uplasowała się na 5. pozycji w tabeli. Teraz oba zespoły spotkają się w półfinale, a rywalizacja znów będzie toczyć się do trzech zwycięstw. Dwa pierwsze spotkania odbędą się 14 i 15 kwietnia w Bydgoszczy, natomiast trzeci mecz zostanie rozegrany 18 kwietnia we Wrocławiu. W razie potrzeby czwarty mecz odbędzie się 19 kwietnia we Wrocławiu, a piąte spotkanie 22 kwietnia znów w Bydgoszczy.

Ślęza ma więc szansę zrewanżować się za ostatnią porażkę i zapewnić sobie awans do finału mistrzostw Polski. Co ważne, wrocławianki mają kilka dni odpoczynku więcej niż ich rywalki, a w fazie play off, czasami to właśnie takie szczegóły decydują o losach meczów.

W drugim półfinale spotkają się Wisła CanPack Kraków i CCC Polkowice, rywalizacja rozpocznie się w Krakowie.

 


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Paweł Kucharski / Ślęza Wrocław