Netflix Polska wypuścił już oficjalny zwiastun Wiedźmina. Jest to chyba najbardziej oczekiwany serial ostatnich miesięcy. Producenci dodatkowo podgrzewają atmosferę, dawkując kolejne informacje.

Polski zwiastun Wiedźmina został opublikowany wkrótce po północy. Teaser nie ujawnia zbyt wielu szczegółów fabuły, zobaczyć możemy w nim jednak część z zapowiadanej w październiku ubiegłego roku obsady.

Przypomnijmy, że fabuła serialu oparta jest na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Autor sagi o Wiedźminie pełni rolę konsultanta kreatywnego, a jednym z reżyserów jest Tomasz Bagiński, autor Katedry i Legend polskich. Polskie nazwisko znalazło się również w obsadzie. Chodzi o Macieja Musiała, który wcieli się w postać Sir Lazlo.

Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu, bardzo umiejętnie dawkuje fanom  informacje. Na pierwszych etapach produkcji opublikowała zdjęcia a pobytu w Polsce i spotkania z Andrzejem Sapkowskim, jak również  ujawniła dołączenie Tomasza Bagińskiego do ekipy twórców serialu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Na zdrowie!

Post udostępniony przez Lauren S. Hissrich | Writer (@laurenhissrich)

Pierwsze zdjęcia z planu zaczęły pojawiać się w internecie od lutego.  Wtedy również wśród fanów zaczęły krążyć spekulacje na temat produkcji. Najbardziej elektryzująca okazała się plotka mówiąca, że zdjęcia do serialu kręcono również w Polsce.  Gdy potwierdziło się, że część scen kręcono na zamku w Ogrodzieńcu, w internecie zawrzało.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Welcome to The Continent. ♥️⚔️🐺 @witchernetflix

Post udostępniony przez Lauren S. Hissrich | Writer (@laurenhissrich)

Plakaty i oficjalne kadry z serialu potęgowały wyczekiwanie na zwiastun. Choć premiera serialowego Wiedźmina zaplanowana jest na grudzień 2019 roku, to zgodnie z oczekiwaniami związanymi z Comic Conem w San Diego otrzymaliśmy pierwszy teaser. Niewykluczone, że z czasem materiałów wideo promujących serial pojawi się więcej.


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie: Instagram