Kolejna osoba należąca do środowiska youtuberowego rozpoczyna karierę muzyczną. Kamerzysta – twórca ściśle związany z Lordem Kruszwilem, opublikował trzy single, które zwiastują serię nowości muzycznych na jego kanale w serwisie YouTube.

Trend na nagrywanie kawałków rapowych przez youtuberów wciąż trwa i nie zanosi się na to, by w najbliższej przyszłości miałoby to się zmienić. Najbardziej znanym twórcą youtubowym, który zamienił granie w gry na pracę w studiu nagrań jest Michał Young Multi Rychlik. Jak sam stwierdził, muzyką interesował się od dziecka a profesjonalne nagrywanie kawałków było spełnieniem jego marzeń. W ślady byłego gracza Minecrafta poszło wielu twórców internetowych, m.in. bracia Malczyńscy, Young Czuux czy Medusa.

Z tobą spełniam wszystkie sny. Kiedyś na policzkach łzy. Nie pozwolę płakać ci. Zwiedź tu ze mną Paryż, Rzym

Kamerzysta jest kolejną osobą, która postanowiła związać swoją internetową twórczość z nagrywaniem muzyki. Początkowo pełnił on rolę postaci epizodycznej w filmach Lorda Kruszwila – „prestiżowego” youtubera, który na swoich filmach chwali się drogimi gadżetami i pokazuje sekrety życia w luksusie. Wykreowanie postaci Kamerzysty było spowodowane nasilonymi prośbami fanów Kruszela, którzy chcieli coraz częściej widywać w odcinkach tajemniczą drugoplanową postać noszącą na głowie charakterystyczny biały worek. Wzrost popularności Kamerzysty wśród środowisk internetowych doprowadził do tego, że założył on własny kanał na YouTube. Umieszcza on tam różnego rodzaju challenge, vlogi oraz humorystyczne scenki.

A kiedy odejdziemy my, nie zostanie po nas nic. Tylko zostanie ten plik, z tobą chce do końca życia być; No bo jesteś tylko ty i nie liczy się już nic

Korzystając z błyskawicznie zdobytej popularności, Kamerzysta postanowił rozpocząć karierę muzyczną. Na swoim kanale zamieścił single Piękna i bestia, TITANIC, DISS NA L DNO oraz Szare Bloki, których wyświetlenia można liczyć w milionach. Najwięcej wyświetleń uzyskał klip do utworu Piękna i bestia, który został odtworzony 7,1 miliona razy. Kawałki Kamerzysty w bardzo krótkim czasie od premiery pojawiają się na youtubowej karcie Na czasie, co tylko obrazuje ogromną skalę popularności tego twórcy wśród polskich widzów.


Autor: Michał Krawczyk
Zdjęcie: YouTube (Kamerzysta)