Niemiecka marka Puma skończyła 50 lat. Z tej okazji do współpracy zaprosiła jednego z czołowych projektantów – Karla Lagerfelda. Kolekcja jest już dostępna w sklepach.

Obchody okrągłego jubileuszu Puma Suede uświtniła kolaboracja z Karlem Lagerfeldem. Dyrektor artystyczny domów mody Chanel i Fendi stworzył wyjątkową kolekcję, składającą się z 13 elementów. Z początku miał zaprojektować tylko parę butów. Projektant nie mógł jednak poprzestać tylko na tym. Stworzył kolekcję w swoim, eleganckim stylu z domieszką sportowych akcentów.

Kluczowym elementem kolekcji są oczywiście sneakersy. Model SUEDE dopełniają: smoking, wysoki, biały kołnierzyk, krawat i czarne okulary, czyli wszystko to, co charakteryzuje Lagerfelda. Również pozostałe elementy zostały zainspirowane jego stylem. Bluza z dresowego kompletu T7 nawiązuje do smokingu. Kombinezon, spodnie i bluza Track Jacket Puma są ozdobione lampasami, a całość została uzupełniona o krótki top.

 

Nie mogło zabraknąć również propozycji dla mężczyzn. Są to przede wszystkim komplet bluza i spodnie oraz t-shirt z logo, a także dodatki m.in. plecak, torba na ramię czy czapka z daszkiem. Wszystko firmowane logo Karla Lagerfelda i Pumy. Ceny wahają się między 40 a 175 euro.

Kolekcja Lagerfelda dla Pumy, to niejedyne sportowe wyzwanie 85-latka. Rok temu niemiecki projektant współpracował z marką Vans. Tym samym Karl Lagerfeld udowodnił, że potrafi tworzyć nie tylko wieczorowe kreacje, ale również sportowe i młodzieżowe ubrania. Kolekcja jest już dostępna do kupienia od 19 października.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: instagram