Wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii nie rozczarował. Wiele manewrów wyprzedzania, walki oraz kraks, ale na końcu i tak wygrał faworyt gospodarzy – Lewis Hamilton. 

W kwalifikacjach najszybszy był Valtteri Bottas, który prowadził również po starcie wyścigu. Na pierwszych okrążeniach kierowcy Mercedesa stoczyli zaciętą walkę, z której obronną ręką wyszedł Fin. Następnie prowadził w wyścigu i wydawało się, że będzie mógł walczyć o wygraną, ale jego plany pokrzyżował wyjazd na tor samochodu bezpieczeństwa. Hamilton, który jeszcze nie zmieniał opon, zjechał wtedy na swój pit stop, dzięki czemu zyskał czas i wyprzedził Bottasa. Brytyjczyk niezagrożony dojechał do mety na pierwszym miejscu, wygrywając swoją szóstą Grand Prix Wielkiej Brytanii w karierze.

Najciekawsza walka rozegrała się między gwiazdami poprzedniego Grand Prix – Maxem Verstappenem i Charlesem Leclerciem. Kierowca Ferrari w niesamowity sposób bronił się przed atakami Holendra, balansując na granicy łamania przepisów. Ostatecznie Verstappenowi udało się uporać z rywalem, jednak został potem skasowany przez drugie Ferrari prowadzone przez Sebastiana Vettela. Niemiec zblokował koła na hamowaniu i wjechał w tył bolidu Red Bulla. Przez tę przygodę, Verstappen dojechał do mety na piątej pozycji, a Leclerc skończył wyścig na trzecim miejscu.

Robert Kubica miał znacznie lepsze tempo niż podczas wyścigu w Austrii, jednak ponownie nie zdołał pokonać swojego kolegi z zespołu. Ze względu na przygody innych kierowców, Polak ukończył zawody na piętnastej pozycji.

Wyniki wyścigu:


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Twitter