Każda potwora ma swojego amatora, jak to mówią. Dlatego też dziś, w Dzień Paskudy, chcemy przypomnieć, że brzydkie bywa nie tylko śmieszne, ale i kochane. Oto kilka przykładów.

Dzień Paskudy

Ciekawie brzydcy mężczyźni

Pod taką nazwą od kilku lat funkcjonuje profil na Facebooku zamieszczający zdjęcia (jak sama nazwa wskazuje) ciekawie brzydkich mężczyzn, czyli takich, których uroda nie mieści się w powszechnie uznanych kanonach piękna. Autorzy podkreślają, że strona nie ma na celu obrażania ani dyskredytowania kogokolwiek, a jedynie zwrócenie uwagi na kreowane obecnie kanony piękna.

Dzień Paskudy, makijaż, kobiety, mężczyźni

Ciekawie brzydkie kobiety

Odpowiednik strony dotyczącej ciekawie brzydkich mężczyzn. Trudno powiedzieć, który z tych profili powstał jako pierwszy i kto kim się zainspirował. Oba mają ten sam cel – łamanie schematów dotyczących myślenia o pięknie i brzydocie – oraz szerokie grono odbiorców.

Dzień Paskudy, brzydota, kobiety, brzydkie kobiety

Brzydkie psy

Trudno zaprzeczyć, że na widok słodkich piesków od razu się rozczulamy, jednak i brzydkich psów nie brakuje. Wśród nich znajdują się na przykład nagi pies peruwiański czy nagi pies meksykański. Także grzywacz chiński, towarzysz Cruelli De Mon znany z filmu 101 dalmatyńczyków nie grzeszy urodą. Na przeciwległym biegunie mamy bedlington terriera wyglądającego jak owieczka czy przypominającego Chewbaccę z Gwiezdnych Wojen gryfonika belgijskiego. Również te pomarszczone rasy jak mops czy Shar pei uznawane są za niezbyt urodziwe.

Pomódlcie się za mojego psa. Nie, nic jej nie jest. Po prostu jest brzydka jak cholera

 

Brzydkie koty

Również wśród przedstawicieli kociej społeczności znajdują się okazy o wątpliwym uroku. Najczęściej pierwszy wybór pada na te bezwłose jak sfinksy czy koty elfie – dość młoda rasa krzyżówek sfinksa z amerykańskim curlem.

Gremliny

W tym zestawieniu nie mogło ich zabraknąć. Postrach dziecięcej publiczności telewizyjnej lat 90. Gremliny. Chodzący dowód na to, że wody należy się bać. Tak, dokładnie. Te dziwne, paskudne stworzenia powstały w wyniku kontaktu z wodą pewnego uroczego zwierzaka przypominającego zabawkę Furby. Oczywiście, Gremliny nie miały nic wspólnego ze swoim rodzicem – nie były ani słodkie, ani grzeczne.

 


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcie główne: imdb.com
Grafiki: memy.pl; img1.dmty.pl; screen ze strony facebooka ciekawie brzydkie kobiety