Każdy z nas nosi swój własny bagaż. Jaki jest ten w spektaklu Aleksandra Maksymiaka? Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego zaprasza na  już 16 marca na premierę „Bagażu”.

Spektakl w wykonaniu studentów IV roku Wydziału Lalkarskiego wrocławskiej filii AST w reż. Aleksandra Maksymiaka. Przedstawienie zostało stworzone na podstawie opowiadań Brunona Schulza: „Sanatorium pod klepsydrą” i „Traktatu o manekinach”. Reżyser stworzył tajemniczą historię, która opowiada o podróży po świecie, w którym nie działają prawa fizyki czy logiki. W którym jesteśmy uwikłani w różnego rodzaju doczesne sytuacje, jesteśmy manipulowani i zagubieni w czasie. Czas gra tutaj bardzo istotną rolę. Wyobraźnia nie ma tu granic i wręcz miesza się z absurdem.

Głównym bohaterem jest Józef i jego pamięć składająca się ze śladów wspomnień, miejsc czy ludzi. W historii Józefa pojawiają się trzy siostry, Mojry, które pełnią funkcję starożytnego chóru, ale są przede wszystkim wysłanniczkami doktora Gotarda, który jest sprawcą całego tego świata.

Istotną częścią spektaklu są lalki autorstwa Aleksandra Maksymiaka, które pierwotnie były przeznaczone do innego spektaklu, również opartego na prozie Schulza. Są ważną i spójną częścią przedstawienia, gdyż dodają wszystkiemu magiczności i wprawiają widzów w niesamowity i fascynujący nastrój.

Każdy ma swój tytułowy bagaż, lecz dla każdego oznacza on coś innego. A co? Dowiemy się 16 marca 2018 roku.


Inscenizacja, reżyseria i scenografia: Aleksander Maksymiak
Muzyka: Zbigniew Karnecki
Przygotowanie wokalne: Małgorzata Jaworska-Kaczmarek
Plastyka ruchu: Ewelina Ciszewska
Asystentki reżysera: Dorota Bator, Agnieszka Ejsmont

Występują: Karolina Bartkowiak, Natalia Bloch , Agnieszka Ejsmont , Filip Niżyński , Michał Skiba, Łukasz Staniewski

16.03.| godz.19.00 PREMIERA
17.03.| godz.19.00 PREMIERA

KOLEJNE SPEKTAKLE 
20.03.| godz.19.00
21.03.| godz.19.00
22.03.| godz.19.00
23.03.| godz.18.00

Wstęp wolny | Informacja i rezerwacja miejsc:
Tel. 71 3583423, ast@ast.wroc.pl
http://ast.wroc.pl/rezerwacje/


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: Sabina Misakiewicz/Dzielnice Magazine