Studentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim wygrała Indywidualne Mistrzostwa Polski w petanque. To jej drugie mistrzostwo w karierze, w poprzednim roku była druga.

W zawodach udział wzięły 32 zawodniczki, jednak najlepsza okazała się studentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim – Kinga Cieślawska. Zawodniczka Petanque Leszczynko pewnie pokonała w finale wielokrotną reprezentantkę kraju – Alicję Święch 13:8. Brązowy medal wywalczyła zawodniczka wrocławskiego klubu Sokół – Katarzyna Błasiak.

Czułam, że daję z siebie wszystko i po prostu robiłam to, nie licząc na konkretny wynik, a po prostu ciesząc się grą i każdą rzuconą kulą. Wykorzystanie odpowiedniego skupienia, pozytywnego nastawienia, wykorzystanie wszystkich technik rzutu, których uczyłam się już od kilku lat pozwoliły mi właśnie tego dnia z większą świadomością dojść do sukcesu – mówi Kinga Cieślawska.

Wygrana w Kaliskiej to drugie mistrzostwo Cieślawskiej w karierze. Wcześniej złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Polski zdobyła w 2016 roku. Na poprzednich zawodach wywalczyła srebrny krążek. Więcej o samej zawodniczce i jej początkach pisaliśmy tutaj.

Pierwsze mistrzostwo zdobyłam trzy lata temu i zdecydowanie te dwa osiągnięcia bardzo się dla mnie różnią, podczas dwóch tych turniejów czułam różne emocje – trzy lata temu nie byłam tak doświadczonym graczem, dopiero odkrywałam w sobie różne elementy potrzebne do gry i nie miałam wtedy takiej świadomości, jeżeli chodzi o grę. Gdy pierwszy raz zdobyłam mistrzostwo nie rozumiałam do końca jak to się stało, że udało mi się akurat tego dnia osiągnąć takie skupienie, precyzję i powtarzalność. Teraz po prostu wiedziałam, co jest potrzebne i starałam się to odtworzyć, wierzyłam w swoje rzuty do samego końca i czułam, że kontroluję sytuację – dodaje.

Kinga nie próżnuje i teraz zaczyna przygotowania do Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet, które 17 sierpnia odbędą się w Lesznie, czyli rodzinnej miejscowości zawodniczki.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Facebook