Kocie kawiarnie są popularne na całym świecie. Pierwsza powstała w 1998 roku na Tajwanie. W Polsce pierwsza kocia kawiarnia powstała w Krakowie, następne m.in. w Warszawie, Lublinie czy Trójmieście. Teraz na kawę wśród kotów możemy się wybrać również we Wrocławiu!

Kot Cafe, to  miejsce, gdzie koty będą się czuły komfortowo. Całe pomieszczenie jest w pełni dostosowane dla pupili lokalu. Jeżeli nie będą miały ochoty na kontakt z człowiekiem, będą mogły się schować w osobnym miejscu, przeznaczonym tylko dla nich. Tam będą legowiska, drapaki, miski z karmą oraz kuwety i tam również koty będą przebywać po zamknięciu kawiarni. Natomiast w sali głównej będą miejsca wypoczynkowe dla kotów, zabawki czy domki z kartonów. Zaprojektowana została też specjalna część do wspinania.

– Koty znajdujące się w Kot Cafe pochodzą z wrocławskiej Fundacji zajmującej się opieką nad bezdomnymi zwierzętami „Koci Zakątek”. Celem naszej współpracy z Fundacją jest zwiększenie zainteresowania adopcjami kotów – mówi Agnieszka Gurgul, pomysłodawczyni i właścicielka Kot Cafe.

Każdy „kawiarniany” kot ma swoją historię. Niektóre żyły dziko, np. na ogródkach działkowych, a inne zostały porzucone przez właścicieli. W kawiarni będzie ok. 5 kotów. Każdy z nich został przystosowany do przebywania z ludźmi. Wszystkie znajdujące się koty w kawiarni muszą spełnić szereg wymagań, takich jak: odpowiednie szczepienia, sterylizacja oraz muszą odbyć okres kwarantanny / obserwacji, dlatego przychodzenie z własnym kotem jest zabronione, ze względów bezpieczeństwa i ze względów sanitarnych. Klienci kawiarni będą mogli się bawić z kotami, głaskać je i przyglądać się im. Goście są jednak zobowiązani do przestrzegania regulaminu. Zabronione jest karmienie zwierząt, ze względu na ich ścisłą dietę. Niedozwolone jest również budzenie śpiącego zwierzaka i branie go na ręce wbrew jego woli. Każdy chętny będzie mógł również adoptować kotka.

Oprócz pupili na klientów będą czekały również inne miłe rzeczy. Goście podczas zabawy z kotami, będą mogli delektować się takimi pysznościami, jak: ciasta, desery, Catspresso czy Catte Latte.

Miłośnicy puszystych czworonogów z pewnością pokochają to miejsce. To również ciekawy pomysł na miłe spędzenie czasu z rodziną. Otwarcie Kot Cafe już w marcu. Kawiarnia mieści się na ul. Dubois 25 na Nadodrzu.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: Adrianna Machalica, flickr.com