Impel Wrocław po ogromnej walce przegrywa kolejne spotkanie w Lidze Siatkówki Kobiet. Tym razem to Poli Budowlani Toruń okazało się lepsze i wygrało 3:2. Ta przegrana znaczeni komplikuje pozycje wrocławianek w tabeli.

Pierwszy set zapowiadał owocne spotkanie w wykonaniu zawodniczek Marka SolarewiczaImpelki grały bardzo swobodnie i kontrowały cały przebieg gry. Na środku siatki bardzo dobrą dyspozycje prezentowała Iga Chojnacka, która zdobyła aż 6 punktów. Czego zdecydowanie nie można powiedzieć o przyjezdnych. Popełniały bardzo dużo własnych błędów, które ostateczne doprowadziły do wygranej Impela 25:15.

W drugim secie wrocławianką znowu sprzyjało szczęście, grały swobodnie z kilku punktową przewagą na przyjezdnymi. Ale w końcówce Budowlanki zaczęły odrabiać straty przy dobrej grze Anny Lewandowskiej w ataku i niespodziewanie wygrały druga partię 25:23.

Trzeci set należał do Impela, wrocławianki powróciły do swojego rytmu gry i praktycznie nie dały szansy Budowlanką na jakąkolwiek odpowiedź. Prezentowały bardzo wysoką skuteczność zarówno w ataku, jak i w przyjęciu. Co doprowadziło do pokaźnego zwycięstwa w trzeciej partii 25:13.

Czwarty set był wojną nerwów, zwłaszcza w końcówce. Początek był wyrównaną walka obu drużyn, potem to gospodynie okazywały się lepsze. Budowały sporą przewagę (19:14), której nie udało się utrzymać do końca seta. Budowlanki odrabiały straty i w końcówce miały dwa punkty przewagi (23:21). Wtedy szczęście uśmiechnęło się do gospodyń, zdołały doprowadzić do remisu i wywalczyć dwie piłki setowe. Jednak wtedy w polu zagrywki pojawiła się Anna Lewandowska, dzięki której Poli Budowlani wygrał czwartego seta 27:25.

Tie-break nie rozpoczął się dobrze dla gospodyń. Odważnym czynem Marka Solarewicz, który na przyjęcie wystawił rozgrywającą Valerie Nichol, udało się doprowadzić do remisu 13:13. Jednak dwa skuteczne ataki Doroty Ściurki zadecydowały o porażce Impela 13:15, a w całym spotkaniu 2:3.

Impel Wrocław znajduję się na 10. miejscu w tabeli Ligii Siatkówki Kobiet, dalsze spotkania mogą okazać się walką wrocławianek utrzymanie w lidze. Następne spotkanie odbędzie się 7 kwietnia, Impelki zmierzą się z Treflem Proxima Kraków.

Impel Wrocław – Poli Budowali Toruń:2:3 (25:15), (23:25), (25:13), (25:27), (13:15)

Impel: Weronika Wołodko,Natalia Murek,Tamara Gałucha,Anna Łozowska, Ilona Gierak, Iga Chojnacka,Maria Stenzel, Valerie Nichol i Aleksandra Trojan.

Budowlani: Dorota Ściurka, Anna Lewandowska, Marta Wójcik, Izabela Bałucka, Marina Cvetanovic, Kinga Hatala (MVP), Agata Nowak i Ewelina Ryznar.