Koszykarki Ślęzy Wrocław po raz trzeci uległy zawodniczkom InvestInTheWest Enei Gorzów Wlkp. i przegrały walkę o finał Energa Basket Ligi Kobiet. Wrocławiankom pozostaje powalczyć jedynie o taki sam rezultat, jak w poprzednim sezonie.

Po dwóch porażkach we Wrocławiu, Ślęza zdołała przedłużyć swoje szanse i wygrała trzeci mecz. Aby myśleć o awansie, musiała doprowadzić do remisu w serii spotkań.

Gorzowianki były jednak zdeterminowane, żeby rozstrzygnąć rywalizację na własnym parkiecie. Szybko objęły prowadzenie, w dodatku Ślęza była nieskuteczna. Po pierwszej kwarcie traciła do rywalek osiem oczek (11:19). Wydawało się, że druga część w wykonaniu koszykarek Arkadiusza Rusina będzie wyglądać dużo lepiej. Po skutecznych trafieniach, wrocławianki zaczęły popełniać jednak niepotrzebne straty. Przełożyło się to na wysokie prowadzenie gospodyń. Przed przerwą miały aż 19 punktów więcej niż Ślęza (42:23).

W trzeciej kwarcie przyjezdne próbowały wrócić do gry i odrabiać straty. Rywalki nie pozwalały im jednak skutecznie punktować, same zaś powiększały przewagę. Gorzowianki trafiały niemalże w każdej akcji, Ślęza za to musiała sporo się napracować. Przed czwartą częścią było już niemal wiadomo, że to gospodynie zagrają w finale. Wygrywały bowiem 64:38. Ostatnia kwarta była już tylko formalnością, po której Ślęza musiała pogodzić się z porażką i brakiem awansu do finału Energa Basket Ligi Kobiet. W czwartym meczu przegrała z gorzowiankami 56:82, a w całej rywalizacji 1-3.

W meczu o III miejsce przyjdzie jej się zmierzyć z Arką Gdynia. Pierwsze spotkanie we wtorek 23 kwietnia w Gdyni. W finale zagrają zaś obrończyni tytułu – CCC Polkowice i InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.

InvestInTheWest Enea AZS-AJP Gorzów Wlkp. – Ślęza Wrocław 82:56 (19:11, 23:12, 22:15, 18:18).

AZS-AJP: Papova 24, Linskens 21, Juskaite 16, Prezelj 6, Zoll-Norman 5, Dźwigalska 4, Rytsikowa 4, Fikiel 2, Keller 0, Matkowska 0.

Ślęza: Kastanek 12, Colson 10, Burdick 8, Dikeoulakou 8, Udodenko 7, Palenikova 5, Marciniak 4, Dobrowolska 2, Szybała, Miletić 0.