Ślęza Wrocław zasłużenie wygrała z Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 83:51. Niemalże całe spotkanie toczyło się pod dyktando wrocławianek. Najskuteczniejszą wśród zawodniczek 1KS-u była po raz kolejny Marissa Kastanek, która zdobyła 18 punktów.

Od początku spotkania Ślęza zaznaczyła swoją przewagę na parkiecie w Gdańsku. Już po pierwszych pięciu minutach wyrobiła sobie ponad 10 punktów przewagi. Świetnie prezentowała się Marissa Kastanek. Amerykanka z polskim paszportem potrafiła zarówno celnie rzucić za trzy punkty, jak i dynamicznie wejść pod kosz.

Przebudzenie Politechniki

W drugiej kwarcie zawodniczki beniaminka Energa Basket Ligi Kobiet wyciągnęły wnioski, dzięki czemu ich gra znacznie się poprawiła. Szczególnie miało to miejsce w obronie, gdzie wcześniej brakowało agresji, a także wyjścia do rywalek. Gdańszczankom nie udało się jednak całkowicie odrobić start i po pierwszej połowie przegrywały 34:49 (14:30; 20;19).

Kosz za kosz

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się bardzo korzystnie z punktu widzenia kibiców. Gra nabrała rozpędu i w przeciągu 90 sekund padło aż pięć trafień. Wysokie tempo gry nie utrzymało się jednak dłużej i kolejne dwie minuty to popis nieskuteczności obu zespołów. Brakowało przede wszystkim celnych rzutów zza linii trzech punktów. Wszystkie trafienia zdobyte w trzeciej kwarcie padły spod kosza, a minimalnie lepsze były zawodniczki trenera Arkadiusza Rusina, które wygrały tę część spotkania 15:12.

Ukraińskie wzmocnienie

W decydującej części spotkania zawodniczki Politechniki nie miały nic do powiedzenia w ofensywie. Koszykarki Ślęzy pozwoliły swoim rywalkom na zaledwie dwa trafienia z gry. Wrocławianki grały równie dobrze w ataku, gdzie najlepiej prezentowała się Taisiia Udodenko. Ukrainka zdobyła w czwartej kwarcie osiem punktów, co znacznie przyczyniło się do zwycięstwa 19:5, a całego meczu 83:51.

Po zwycięstwie 91:50 z AZS-em w Poznaniu jest to kolejna wygrana Ślęzy Wrocław. W 3. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska zagrają pierwsze spotkanie w tym sezonie we własnej hali. Ich przeciwnikiem będzie Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę – 21 października o godzinie 18.00.

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska – Ślęza Wrocław 51:83 (14:30, 20:19, 12:15, 5:19)

Politechnika: Conwright 13, Pyka 9, Holopainen 9, Gwizdała 5, Bujniak 5, Koc 4, Szymańska 2, Strzelczyk 2, Haryńska 1, Śmietańska 1, Duszkiewicz 0, Ostrowska 0.

Ślęza: Kastanek 18, Burdick 16, Udodenko 15, Colson 14, Palenikova 10, Miletić 4, Marciniak 4, Szybała 2, Naczk 0, Dobrowolska 0.

Autor: Łukasz Leski