To już druga z rzędu wygrana koszykarek z Uniwersytetu Wrocławskiego. W czwartkowym meczu pokonały one zespół z Uniwersytetu Przyrodniczego 52:44. Mimo prowadzenia rywalek, ostatecznie zwycięstwo odniosły podopieczne Macieja Zaremby.

Mecz rozpoczął się dość nerwowo dla drużyny UWr. Wiele niecelnych rzutów oraz brak stuprocentowej koncentracji spowodowały, że po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili różnicą 14 punktów. Jednak słowa trenera, wypowiedziane w przerwie, zmobilizowały dziewczyny i w drugiej kwarcie zaczęły odrabiać straty, tak, że po gwizdku sędziego, gospodarze prowadzili już tylko 1 punktem.

Następna kwarta wywoływała coraz większe emocje. Drużyny trafiały kosz za koszem. Sporo było też strat i błędów. Ostatecznie trzecia część meczu zakończyła się remisem 39:39. Ostatnia kwarta należała już do zespołu UWr. Na 2 minuty przed końcowym gwizdkiem na tablicy widniał wynik 49:42 dla podopiecznych Macieja Zaremby. Dziewczyny dołożyły jeszcze kilka punktów i mimo wcześniejszych trudności, zdecydowanie wygrały 52:44.

– W tym roku cieszy mnie większe zainteresowanie sekcją studentek. Większa część dziewczyn jest nowa i trzeba czasu i cierpliwości, żeby wszystko się zazębiło i dobrze funkcjonowało. Na tę chwilę jestem zadowolony, bo mamy dwa zwycięstwa – mówił po meczu Maciej Zaremba, trener zespołu UWr.

Następny mecz zespół UWr rozegra w czwartek 30 listopada z Uniwersytetem Medycznym. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15 w hali UWr przy ulicy Przesmyckiego 10.

Uniwersytet Przyrodniczy – Uniwersytet Wrocławski 44:52
(21:7, 28:27, 39:39, 44:52
)

UP: Zielińska 12, Suska 11, Micuda 8, Sobocka 8, Grabowska 3, Tomaszewicz 2, Wiatrzyk 0, Wesołowska 0

UWr: Łojek 24, Jarecka 9, Fusaro 9, Orłowska 7, Kubowicz 3, Korfanty 0, Stasiak 0, Jabłońska 0, Kycia 0, Skórka 0, Brankiewicz 0

Zdjęcia: Oliwia Stasiak