Festiwalowa aura trwa. Tym razem Wrocławianie będą mogli uczestniczyć w festiwalu kolorów i festiwalu baniek mydlanych. Już w sobotę (28 lipca) od godz. 15:00 w Intakus Park będzie czekać wiele atrakcji.

Święto kolorów to znana już wszystkim impreza, polegająca na obrzucaniu się kolorowymi proszkami. Gdzie sięgają korzenie kolorowej zabawy popularnej na całym świecie? Wszystko zaczęło się w Indiach, najbardziej kolorowym państwie świata. Holi (festiwal kolorów) to  hinduistyczne święto radości i wiosny. Zawsze wypada w pierwszą pełnię Księżyca na przełomie lutego i marca, mając na celu pożegnanie zimy. Festiwal stał się tak poularny, że obchodzony jest teraz niemal na całym świecie. Zazwyczaj odbywa się w trakcie wakacji i nie ma podłoża religijnego. Również w Polsce od paru lat rozsypywane są kolorowe proszki. W najbliższą sobotę (28 lipca) o godz. 17:00 Intakus Park przy ulicy Wróblewskiego zamieni się w kolorową. Organizatorzy przygotowali aż 16 kolorów proszków holi.

Festiwalowi kolorów będzie towarzyszyć festiwal baniek mydlanych. Od godziny 15:00 do 17:00 na przybyłych czekać będą ogromne bańki mydlane i bańki, które dymią. Ponadto organizatorzy przygotowali: zamykanie w bańce, bańkową ikrę, ogromne bańki, multibańki i wiele, wiele więcej.

Na obydwa wydarzenia wstęp wolny.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: pixabay