Gwardia Wrocław pewnie pokonała na wyjeździe AZS Zielona Góra w meczu 7. kolejki II ligi siatkówki mężczyzn, nie oddając gospodarzom ani jednego seta. Tym samym drużyna Piotra Lebiody awansowała na 5. miejsce w tabeli.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, do momentu gdy gwardziści po udanym bloku odskoczyli rywalom na 2 oczka (17:15). Gospodarze popełniali mnóstwo błędów a do tego byli bardzo słabi w ataku co spowodowało, że wrocławianie wyszli na prowadzenie 21:16. Wysoką przewagę utrzymali już do końca i set zakończył się wynikiem 25:18 dla gości.

Druga partia to od początku dominacja podopiecznych Piotra Lebiody. Pewnie prowadzili już od pierwszych minut (4:1). Do przełomu doszło gdy wrocławianie prowadzili już 20:16. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat i doprowadzili do kontaktowego wyniku 21:20 dla gwardzistów. Wtedy jednak ciężar gry wziął na siebie Maciej Cierniak i zdobył 3 kolejne punkty dając drużynie ze stolicy Dolnego Śląska cztery piłki setowe. Ostateczny wynik to 25:21 dla Gwardii Wrocław.

Trzeci set  w pierwszej fazie był dosyć wyrównany (12:12). Później 4 punkty z rzędu zdobywa Gwardia i wychodzi na prowadzenie 16:12. Dalej przewaga wrocławian tylko się powiększała. Dwa świetne serwy młodego siatkarza Daniela Fijałki dały gościom piłki meczowe przy wyniku 24:17. Gospodarze próbowali jeszcze odrabiać straty (24:21), jednak trener Lebioda wziął czas. Tuż po przerwie Mateusz Śnieżek atakiem z lewego skrzydła zakończył partię 25:21 i tym samym całe spotkanie wynikiem 3:0 dla wrocławian.

MVP meczu został wybrany Jędrzej Jasnos, który zdobył aż 15 punktów.

Dzięki zwycięstwu podopieczni Piotra Lebiody przesunęli się na 5. miejsce w tabeli wyprzedzając drużyny z Oławy i Bolesławca. Z tą ostatnią Gwardia Wrocław zmierzy się już w następnej kolejce przed własną publicznością w sobotę 25 listopada o godz. 18.

AZS UZ Zielona Góra – KS Gwardia Wrocław 0:3 (18:25; 21:25; 21:25)

Gwardia Wrocław: Nawrocki, Sternik, Obrempalski, Polus, Jutrzenka (K), Jasnos, Lebioda (L) i Biela (L) oraz Zdybek, Śnieżek, Fijałka, Cierniak i Wesołowski

Autor: Rafał Molenda