Na ćwierćfinale zakończyli swój udział w turnieju deblowym Australian Open 2018 Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Polsko-brazylisjka para przegrała z Japończykiem Benem Mclachlanem i Niemcem Janem-Lennardem Struffem 6:4, 6:7(4), 7:6(5).

Już w poprzedniej rundzie najlepsza para deblowa świata miała problemy i dopiero  w tie-breaku trzeciego seta udało im się zwyciężyć. Tym razem tyle szczęścia już nie mieli i po bardzo wyrównanym meczu ostatecznie przegrali, tracąc szansę na drugie, wspólne zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju.

W I secie liderzy rankingu aż dwukrotnie stracili swoje podanie, długo nie mógł wejść w spotkanie Łukasz Kubot, który popełniał proste błędy na początku, co ostatecznie skończyło się przegraniem pierwszej partii 4:6. W II secie każdy już utrzymywał swój serwis, a więc mieliśmy tie-break, w którym lepsi okazali się faworyci tego meczu, chociaż mogli już wcześniej wygrać tego seta – nie wykorzystali piłek setowych w 10 gemie.

W decydującej partii przebieg gry wyglądał bardzo podobnie. Kubot i Melo co prawda mieli szansę na przełamanie przeciwników, ale znowu nie wykorzystali break pointów. W drugim tie-breaku tego spotkania lepsi tym razem byli Mclachlan i Struff, wygrywając go 7:5.

Za występ w tegorocznym Australian Open polsko-brazylijska para dostanie 360 punktów do rankingu oraz 90 tys. dolarów australijskich do podziału.

ćwierćfinał gry podwójnej mężczyzn:

Ben Mclachlan (Japonia) / Jan-Lennard Struff (Niemcy) – Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) 6:4, 6:7(4), 7:6(5)

Autor: Marcin Małyszka