Twierdza Wrocław nadal nieodczarowana. Piłkarze Tadeusza Pawłowskiego po porażce 0:1 z Miedzią Legnica żegnają się z rozgrywkami pucharowymi. Czego zabrakło? Jak zwykle dobrej sytuacji w polu karnym rywali.

Obraz gry wrocławskich piłkarzy pozostawiał wiele do życzenia. Choć przez całe spotkanie dłużej utrzymywali się przy piłce, to nic z tego nie wynikało. Mecz upłynął pod znakiem tysiąca podań w środku pola, które nie wniosły niczego do tego starcia. Jak na pojedynek dwóch ekstraklasowych ekip, poziom był naprawdę nijaki.

Momentami honor WKS-u starali się ratować Łukasz Broź i Marcin Robak. Prawy obrońca grał bardzo ofensywnie, jednak żaden z jego kolegów nie potrafił wykorzystać jego dośrodkowań w pole karne rywali. Robak z kolei wniósł wiele do wrocławskiej defensywy.

Jedyną okazja, jaką Miedzianka stworzyła sobie w końcówce pierwszej połowy okazał się być kluczową dla całego meczu. W 43. minucie Bojra Fernandez bez problemu minął Wojciecha Gollę i Mariusza Pawelca i oddał czysty strzał na bramkę Jakuba Wrąbla. Chwila nieuwagi i Śląsk do szatni schodził, przegrywając 0:1.

Po przerwie niewiele uległo zmianie. No może z wyjątkiem rywali, którzy postanowili się cofnąć na własną połowę i bronić swojej bramki. W drugiej połowie rywal tylko raz zagroziła bramce Wrąbla. Ten jednak pozostał czujny, gdy silny strzał zza pola karnego oddał Forsell.

Śląsk starał zagrozić bramce Sapeli, jednak brak pomysłu na atak pozycyjny, zdecydowanie to uniemożliwił. Tadeusz Pawłowski wykorzystał wszystkie trzy zmiany. Na murawie pojawili się Arkadiusz Piech, Daniel Szczepan, a nawet 16-letni Piotr Samiec-Talar. Obecność każdego z nich niewiele wniosła w to spotkanie. Minuty upływały, a wynik się nie zmieniał. Co więcej, nic nie zwiastowało jakiegokolwiek progresu.

Ostatecznie Śląsk przegrał 0:1 i tym samym zakończył swój tegoroczny udział w Pucharze Polski. Do ćwierćfinałów awansował beniaminek Ekstraklasy – Miedź Legnica.

Śląsk Wrocław – Miedź Legnica 0:1 (0:1)