Zostało zaledwie kilka dni do końca semestru. Nie macie pomysłu, jak to uczcić? Rusza muzyczny festiwal miejski – WROsound 2019!

Słońce i muzyka na świeżym powietrzu. Czy może być coś lepszego, aby uhonorować koniec semestru i oderwać na chwilę głowę od nadchodzących egzaminów? W najbliższy piątek i sobotę (14 i 15 czerwca) wybierzcie się na plac Społeczny i posłuchajcie co Wrocławiowi w duszy gra. Bilety i karnety dostępne tutaj.

W rytmie Wrocławia

Jedni wrócili z Orange Warsaw Festival, inni czekają na Openera. Wrocław zaprasza na WROsound 2019 – miejski festiwal muzyczny, które swoje początki miał już 11 lat temu. Organizowany przez Strefę Kultury Wrocław stopniowo rozwijał się i zmieniał formułę. Lato zastąpiło zimę, a świeże powietrze – zakryte pomieszczenie. Początkowym założeniem było ukazanie tutejszego środowiska muzycznego. Program jednak ewoluował i dziś będziemy mogli cieszyć uszy koncertami zagranicznych artystów. Mimo to, polski akcent pozostał i kuratorem wydarzenia zawsze mianowany jest reprezentant wrocławskich dźwięków. W tym roku tę rolę pełni Maciej Szabatowski, dziennikarz Radia RAM.

WROsound 2019 – nie tylko lokalsi

Celem festiwalu jest to, aby dla każdego znalazło się miejsce na scenie, a przestrzeń wypełniała muzyka. Kto w tym roku zaśpiewa na WROsound? Z polskiego podwórka pojawią się goście najwyżej rangi: raper i kompozytor – SOKÓŁ, a także reprezentant alternatywy, czyli KRÓL.

Kto jeszcze wystąpi, na placu Społecznym? Muzycy z Ukrainy – ONUKA, a także Wielkiej Brytanii – Alfa Mist, Michael Kiwanuka, SOHN oraz James Holden + The Animal Spirits. Pojawią się także Smif N Wessun, goście ze Stanów Zjednoczonych.

Start już 14.06. o godzinie 17:00!


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: Oficjalny Facebook WROsound