Niestety nie udało się koszykarzom Śląska Wrocław awansować do play – offów i tym samy zakończyli oni udział w sezonie 2017/2018 na rudzie zasadniczej. W ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z Eneą Astoria Bydgoszcz 71:73.

Dla podopiecznych Radosława Hyżego było to spotkanie o wszystko w I lidze mężczyzn. Jednak w niedzielę nie wszystko zależało od wrocławian. Musieli również liczyć na porażki Biofarmu i Zniczu, aby jeszcze mieć szansę na czołową ósemkę. Niestety dla Śląska, obaj rywale wygrali swoje mecze i nawet w przypadku zwycięstwa WKS kończyłby sezon na 9 miejscu w tabeli. Podczas całego spotkania goście grali bardzo nierówno. Po słabym początku, w drugiej kwarcie odrobili straty i do przerwy prowadzili nawet jednym punktem (36:35). Bardzo ważnym ogniwem w zespole Śląska był rozgrywający, Jan Grzeliński, który w przeciągu całej gry zdobył 22 „oczek”. Duże znaczenie w I połowie miały ważne „trójki” m. in. Aleksandra Dziewy i wspomnianego Grzelińskiego.

W drugiej połowie WKS ciągle utrzymywał minimalne prowadzenie (55:51). Gra toczyła się bardzo szybko, niemal punkt za punkt, ale wkradało się również sporo nerwowości w poczynaniach obu drużyn. Mocnym punktem gospodarzy były rzuty z półdystansu. Końcówka należała jednak do Bydgoszczy, którzy zapewnili sobie zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu, po koszu Pawła Szpica. Śląsk miał jeszcze szansę na odpowiedź, ale spudłował Jan Grzeliński i porażka stała się faktem.

– Zdawaliśmy sobie sprawę z mocnych stron rywala, uczulaliśmy na to zawodników, ale niestety w ferworze walki część z nich nie była w stanie spełnić założeń. To normalna sprawa w koszykówce, kluczową kwestią jest natomiast ilość tych popełnionych błędów. Graliśmy dobrze, ale wynik nie do końca się zgadzał, co wynikało ze strat, których było zdecydowanie zbyt wiele – mówił po spotkaniu Hyży.

Enea Astoria Bydgoszcz – WKS Śląsk Wrocław 73:71(22:17, 13:19, 16:19, 22:16)

Astoria: Śpica 27, Frąckiewicz 12, Aleksandrowicz 11, Gospodarek 7, Fatz 6, Szyttenholm 5, Kornijec 3, Kondraciuk 2.

Śląsk: Grzeliński 22, Dziewa 18, Musiał 15, Michałek 7, Kutta 3, Żeleźniak 3, Ratajczak 2, Stawiak 1, Mroczek-Truskowski 0.

Autor: Marcin Małyszka