W związku ze śmiercią pięciu nastolatek wskutek pożaru w koszalińskim escape roomie (w piątek, 4.01.2019) w całym kraju strażacy kontrolowali domy zagadek. We Wrocławiu kontrola odbyła się w dniach 7-9 stycznia 2019 roku.

Kontrola odbyła się bez większych problemów i ogólny stan wrocławskich escape roomów możemy ocenić jako bardzo dobry – w żadnym z domów zagadek nie było zagrożenia życia.


ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Idzikowski: Escape roomy są naprawdę bezpieczne [WYWIAD]


Nikt z właścicieli nie został zatrzymany i żaden takich obiektów nie został zamknięty. To nie znaczy jednak, że wszystkie escape roomy wyglądają idealnie – w niektórych faktycznie występowało niebezpieczeństwo i straż pożarna miała drobne uwagi do właścicieli.

– Z tych obiektów, które już sprawdziliśmy, a sprawdziliśmy wszystkie które były otwarte, poza trzema, których właściciele byli nieosiągalni, to żaden z tych obiektów nie został przez nas zamknięty. Są delikatne zastrzeżenia co do ochrony przeciwpożarowej w niektórych z nich, ale żadna decyzja dotycząca zamknięcia nie została podjęta. – mówi mł. bryg. Mariusz Piasecki oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu.

Akcja zostanie ostatecznie zakończona po dotarciu przez straż do właścicieli trzech ostatnich escape roomów.

 


Autor: Michał Olechno