Przed Gwardią Wrocław ostatni mecz wyjazdowy w fazie zasadniczej. W ramach 25. kolejki pierwszoligowych rozgrywek, wrocławianie zmierzą się z MCKiS-em Jaworzno.

Gwardia znajduje się w dobrej formie. Zespół trenera Piotra Lebiody pozostaje niepokonany od trzech kolejek i dzięki temu może być już pewny występu w play-off. Obecnie Gwardziści mają na koncie 39 punktów i zajmują siódme miejsce w tabeli. Wrocławianom nie grozi spadek na niższą pozycję, za to realny wydaje się awans przynajmniej o jedno miejsce. Żeby tego dokonać, konieczne będzie zwycięstwo w Jaworznie.

 Mamy zamiar zaprezentować się z jak najlepszej strony, tak, żeby każdy był zadowolony ze swojej gry i mamy nadzieję, że przełoży się to na korzystny dla nas wynik – komentuje Bartłomiej Dzikowicz, libero Gwardii Wrocław.

MCKiS cały czas ma o co walczyć. Znajduje się na dziewiątym miejscu w tabeli i ma 27 punktów – tyle samo, co zajmujący obecnie ósmą pozycję KPS Siedlce. Jaworznianie nie są jednak w najlepszej formie. Od czterech kolejek nie zaznali smaku zwycięstwa i jeśli chcą marzyć o znalezieniu się w najlepszej ósemce, muszą zacząć wygrywać. Jedną z ważniejszych postaci w zespole MCKiS-u jest Jakub Grzegolec, który został wybrany MVP pierwszego meczu z Gwardią.

Poprzednie starcie tych drużyn nie było udane dla wrocławian. W hali przy ulicy Krupniczej, Gwardziści przegrali 1:3, rozgrywając jedno ze słabszych spotkań w całym sezonie. Zawodnicy upatrują w najbliższym meczu szansy na rewanż.

Nie zagraliśmy dobrze w pierwszym meczu. Chcemy zmazać plamę po tamtym nieudanym spotkaniu i pojedziemy do Jaworzna walczyć o trzy punkty – mówi Jędrzej Kaźmierczak, środkowy Gwardii Wrocław.

Patrząc na ostatnie wyniki obu zespołów, faworytem wydaje się być Gwardia. Dodatkowo, wrocławianie mieli kilka dni więcej na odpoczynek, ponieważ zespół trenera Mariusza Łozińskiego rozgrywał w środku tygodnia zaległy mecz ze Stalą Nysa. Jaworznianie są jednak pod presją i muszą zdobywać punkty. Gwardziści grają w tym sezonie na wyjazdach ze zmiennym szczęściem, ale z pewnością postarają się o zwycięstwo w Jaworznie. Początek spotkania w sobotę – 16 lutego, o godzinie 16.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Aleksandra Twardowska / KS Gwardia Wrocław