Studentki Uniwersytetu Wrocławskiego powalczą na Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu. W Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej zajęły dwie miejsce. Teraz zmierzą się z drużynami z Poznania, Bydgoszczy, Leszna i Gdyni.

Po sezonie zasadniczym koszykarki Macieja Zaremby zajęły II miejsce w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej, w całych rozgrywkach przegrywając tylko z drużyną AZS Politechniki Wrocławskiej.

Trudny półfinał, trudniejszy finał

W fazie play-off półfinałowym przeciwnikiem UWr był AZS Uniwersytet Przyrodniczy, z którym zespół rozegrał dwumecz. W pierwszym spotkaniu górą okazały się koszykarki Macieja Zaremby, które nie bez problemów pokonały UP 35:25. Oba zespoły przez całe spotkanie borykały się z brakiem skuteczności i koncentracji. Pierwszą kwartę wygrał UWr 18:8, ale już w drugiej pierwszy punkty zdobył dopiero na dwie minuty przed końcem. Ostatecznie w ostatniej części spotkania wywalczył sobie przewagę i wygrał. W drugim meczu również to końcówka zdecydowała o wyniku. Jeszcze do przerwy był remis 32:32, a potem zespoły zdobywały kosz za koszem. UWr awansował do finału, mimo że drugi mecz przegrał 53:54. Dziesięciopunktowa zaliczka z pierwszego meczu okazała się bezcenna.

Niestety w finale koszykarki UWr trafiły na zespół AZS Politechnika Wrocławska, czyli na jedyną drużynę, która była w stanie je pokonać w fazie zasadniczej. Tak też stało się w finale DLM. Pierwszy mecz wynikiem 68:41 wygrały zawodniczki PWr. Drużyna UWr grała bardzo nierówno, w pierwszej kwarcie przegrywała 2:20, ale już w trzeciej odrobiła straty do 9 punktów. Jednak w końcówce pozwoliła się zdominować przez rywalki, które nie oddały zwycięstwa do końca i wygrały różnicą aż 27 punktów. Drugi mecz finałowy przyniósł więcej emocji niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Po pierwszej połowie to PWr prowadził 28:21, jednak najciekawiej zrobiło się dopiero później. Trzecią kwartę zawodniczki z Uniwerku wygrały aż 19:2, przez co nabrały wiatru w żagle i do końca walczyły o każdy punkt. Na dwie minuty przed końcem prowadziły 20 punktami i bardzo niewiele zabrakło, aby odrobić stratę z pierwszego meczu. Mimo że wygrały drugi finał 60:38 w całej rywalizacji i tak lepszy okazał się zespół Politechniki.

Ogólnopolska rywalizacja

W Akademickich Mistrzostwach Polski zawodniczki Uniwersytetu Wrocławskiego swoje spotkania w ramiach półfinału A rozegrają w Poznaniu w hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Drużyny podzielono na cztery grupy eliminacyjne. UWr znajduje się w grupie D.

Grupa D:
Politechnika Poznańska
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
Uniwersytet Wrocławski

Spotkania odbędą się w piątek 11.05 i sobotę 12.05. Natomiast w niedzielę rozegrane zostaną mecze o poszczególne miejsca.