Dobra kawa, spokojna atmosfera i obecność skorego do pieszczot kota na kolanach… Dla wielu osób ten obrazek to scenariusz idealnego popołudnia. Od 5 marca każdy miłośnik kofeiny i czworołapkich milusińskich może zrealizować ten obrazek w Kot Cafe Wrocław.

W Kot Cafe Wrocław możemy napić się kawy w towarzystwie trzech uroczych kotów. Otwarcie lokalu od samego początku budziło wiele ekscytacji i kontrowersji – na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku, zapraszającym na pierwszy tydzień funkcjonowania kawiarni, chęć odwiedzenia lokalu wyraziło aż 11 tys. osób! Jak te liczby wyglądały w rzeczywistości?

-W pierwszy dzień kawiarnię odwiedziło ok. 200 osób, a kalendarz rezerwacji mamy wypełniony do końca tygodnia, także zainteresowanie jest bardzo duże – mówi Agnieszka Gurgul, właścicielka. Ogromne zainteresowanie nie powinno dziwić – kocia kawiarnia jest pierwszym tego typu miejscem we Wrocławiu. Pomysł na jego stworzenie przyszedł do głowy Agnieszki Gurgul pięć lat temu, gdy zobaczyła podobne kawiarnie za granicą.

W Kot Cafe, prócz dobrego samopoczucia gości, ważny jest komfort zwierząt. Wejście do lokalu równoznaczne jest z akceptacją regulaminu, który mówi m.in. o szacunku i spokoju dla kotów, nie karmieniu ich. Obecnie klienci mogą spędzać czas w towarzystwie Sępika, Rózi i Dudusia; kolejne dwa kotki zagoszczą w kawiarni niebawem. Zwierzęta pochodzą z Fundacji Koci Zakątek – to jej pracownicy wybrali pięcioro milusińskich, którzy najlepiej odnajdują się w środowisku kawiarnianym – pełnym ludzi, ruchliwym – oraz są najbardziej towarzyscy.

Kot Cafe stało się domem dla zwierząt – koty mają dla siebie osobny pokój, w którym jedzą, śpią, bawią się lub odpoczywają od kawiarnianego zgiełku. Jeżeli któryś z klientów pokocha któregoś kotka, może zaadoptować go lub innego czworołapka z Fundacji Koci Zakątek – w lokalu pojawią się formularze adopcyjne, lecz przed podjęciem tej warto wypić catpucino czy americato.

Kot Cafe Wrocław

ul. Dubois 25


Autor: Nina Paśniewska

Zdjęcia: Nina Paśniewska