Holenderka nie przedłuży kontraktu z wrocławskim klubem. Od nowego sezonu występować będzie w zespole Basket Le Mura Lucca, czyli lidze włoskiej. W Ślęzy spędziła dwa sezony.

Kourtney Treffers, silna skrzydłowa wrocławskiej Ślęzy, postanowiła kontynuować swoją karierę we Włoszech. W następnym sezonie reprezentować będzie barwy klubu Basket Le Mura Lucca, który po fazie zasadniczej uplasował się na piątek pozycji we włoskiej Serie A.

Holenderka w Ślęzy rozegrała dwa sezony. W pierwszym borykała się z kontuzją, dlatego wystąpiła tylko w 20 spotkania, notując raczej średnie statystyki – 4,5 punktu i 5 zbiórek na mecz. Jednak co ważniejsze, zdobyła z zespołem Mistrzostwo Polski.
W tym sezonie, skrzydłowa zaliczyła więcej występów, zagrała bowiem w 35 meczach, trafiając średnio 10 punktów i zbierając piłkę 6 razy na mecz. Treffers była niezwykle ważna dla Ślęzy, w dużym stopniu przyczyniła się do zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Polski przez wrocławską drużynę.

Kourtney Treffers przeciwko zawodniczkom Energii Toruń

Ślęzę czeka jednak gruntowna przebudowa swojego zespołu. Bowiem również Sharnee Zoll-Norman skończył się kontrakt z wrocławskim klubem. Po świetnych występach w Pucharze Europy i ligowych spotkaniach, wiele wskazuje na to, że rozgrywająca przeniesie się do ligi tureckiej. Oczywiście Ślęza chciałaby mieć Amerykankę dalej w swoim zespole, jednak nie wiadomo, czy możliwości finansowe klubu na to pozwolą. Raczej pewna jest pozycja Marissy Kastanek, która ma wciąż ważny kontrakt. Natomiast w umowie Kariny Szybały jest opcja pozostawienie jej w składzie na następny sezon. Nie wiadomo, jak Ślęza poradzi sobie z odejściem Kourtney Treffers, jednak na pewno będzie to duża strata dla polskiej ligi.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Paweł Kucharski / Ślęza Wrocław