Jego gwiazda nieco przygasła, a więc czas by rozbłysła na nowo. Wrocławianin Damian Janikowski (3-2) poznał nazwisko swojego rywala podczas jubileuszowej gali KSW 50. W londyńskiej SSE Arenie stanie on naprzeciwko Brytyjczyka Tony’ego „Rhino” Gilesa (6-1).

Janikowski nie ma ostatnio najlepszej passy w oktagonie największej polskiej federacji MMA. Po trzech zwycięstwach z rzędu nad m.in. Julio Gallegosem (10-8) czy Antonim Chmielewskim został on okrzyknięty jednym z największych talentów w naszym kraju. Jego rozwój został jednak brutalnie zastopowany. Podczas KSW 45 już w pierwszej rundzie ciosami w parterze rozbił go Michał Materla (27-7). O ile porażka z legendą polskiego MMA nie była zaskakująca, tak potworny nokaut, który podczas KSW 47 zafundował mu solidny, choć nieznany szerszej publiczności, Serb Aleksandar Ilić (12-2), był niemiłym zaskoczeniem dla fanów wrocławianina.

Dwie porażki z rzędu zostawiły sporą rysę na nieskazitelnym wcześniej wizerunku Janikowskiego. Aby udowodnić, że wciąż drzemie w nim ogromny potencjał, wrocławianin potrzebuje efektownego zwycięstwa, a najlepiej przed czasem. Jego najbliższy rywal, Tony Giles, zdecydowanie nie należy do czołówki wagi średniej nawet na brytyjskiej scenie MMA. Dość powiedzieć że w Wielkiej Brytanii kojarzony jest głównie z telewizyjnego show o nazwie „Gypsies Next Door”, którego niegdyś był gwiazdą. Pomimo iż jego rekord jest przyzwoity, a każdą zwycięską walkę kończył przed czasem, to jedyny z dotychczasowych rywali Gilesa, który wygrał jakiekolwiek starcie, ma obecnie bilans 2 zwycięstw i 41(!) porażek. To dobitnie podkreśla, że Brytyjczyk nie miał do czynienia z choćby w minimalnym stopniu poważnym MMA.

Dla Janikowskiego ten pojedynek jest chwilą prawdy. Porażka z tak słabym rywalem prawdopodobnie przekreśli jego marzenia o sukcesach w mieszanych sztukach walki. Realnie jednak oceniając, Polak nie powinien mieć z Brytyjczykiem żadnych problemów.

Starcie wrocławianina z Gilesem to trzeci potwierdzony pojedynek gali KSW 50, która odbędzie się 14 września w londyńskiej SSE Arenie. Dotychczasowa karta walk wygląda następująco:

Main Event: Phil de Fries (17-6) vs Damian Grabowski (22-5) – walka o pas kategorii ciężkiej (do 120 kg),

Norman Parke (27-6-1) vs Marian Ziółkowski (21-7-1) – walka o pas kategorii lekkiej (do 70 kg),

Damian Janikowski (3-2) vs Tony Giles (6-1) – walka w wadze średniej (do 84 kg).

Kolejne starcia zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.


Autor: Bartosz Królikowski
Zdjęcie: instagram.com