Piłkarski Śląsk Wrocław sprowadził w środę kolejnego zawodnika. Dziesiątym transferem WKS-u w letnim okienku transferowym jest Marcin Robak. Napastnik strzelił w poprzednim sezonie LOTTO Ekstraklasy 18 bramek i został królem strzelców ligi. 

33-letni Robak to drugie, po Arkadiuszu Piechu, wzmocnienie ataku Śląska. Temat transferu pojawił się na początku lipca. Głównym powodem odejścia Robaka z jego poprzedniego klubu, Lecha Poznań, był konflikt z trenerem drużyny, Nenadem Bjelicą. Napastnik nie był zadowolony ze swojej pozycji w drużynie i sugerował, że gra za mało. W rundzie wiosennej określano go mianem jokera – większość goli strzelał bowiem po wejściu na boisko w ostatnich minutach meczu.

Marcin Robak to piłkarz z bogatym CV. Grał w Koronie Kielce, Piaście Gliwice, Pogoni Szczecin oraz Widzewie Łódź. Zaliczył również dwuletni epizod w dwóch klubach ligi tureckiej. Grając w poprzednim sezonie w Lechu Poznań, drugi raz w karierze zdobył koronę króla strzelców polskiej ligi.

Piłkarz podpisał z klubem dwuletni kontrakt. Zagra z numerem „9” na koszulce. Jego transfer oznacza, że do drużyny z Oporowskiej  najprawdopodobniej nie trafi Patryk Tuszyński, który grał ostatnio w tureckim Rizesporze. Jak podaje „Przegląd Sportowy”, napastnik ma ofertę z Jagiellonii Białystok.

Już w poniedziałek nowy atakujący Śląska będzie miał szansę na debiut. Wojskowi zagrają w Lubinie z KGHM Zagłębiem. Początek derbów Dolnego Śląska o 18:00.
___________________________________________________________________________________
Autor: Marcin Obłoza

Foto: Śląsk Wrocław