Jeden z największych zaszczytów jaki może przypaść projektantom czy modelkom to uhonorowanie Orderem Imperium Brytyjskiego przez samą królową Elżbietę II. Sprawdźcie kogo wyróżniła z okazji nowego, 2019 roku.

Order Imperium Brytyjskiego to nagroda, którą ustanowiono ponad sto lat temu, bo w 1917 roku. Otrzymać ją mogą także osobowości mody, które zapisały się w szczególny sposób na kartach historii. Tym razem zaszczyt ten przypadł Twiggy, Christopherowi Bailey oraz Daphne Selfe. Przybliżmy nieco sylwetki nagrodzonych.

Twiggy (tak naprawdę Lesley Hornby) była bardzo popularną modelką w latach 60. Większość z was może ją kojarzyć z wielkich, charakterystycznie pomalowanych oczu. Innym odznaczającym się elementem jej wizerunku była fryzura zwana pixie. Jest to bardzo krótkie cięcie z grzywką z przodu. Wyróżniała się również bardzo drobną sylwetką. Niektórzy twierdzą, że to właśnie Twiggy zapoczątkowała trend na chłopięce, wręcz anorektyczce figury modelek. Była to światowa odmiana i nowy kanon piękna po czasach, gdy królowały krągłości w stylu Marilyn Monroe. Twiggy u szczytu swojej kariery pozowała do zdjęć dla największych czasopism modowych takich jak Vogue, Harper’s Bazaar czy Elle. Obecnie ciągle działa w branży, będąc ambasadorką marki L’Oreal.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#TBT So thrilled to have been able to work with #cecilbeaton … He was one of the greats. T. X

Post udostępniony przez Twiggy Lawson (@twiggylawson)

Christopher Bailey to 47-letni brytyjski projektant mody. Znany jest przede wszystkim ze współpracy z domem mody Burberry, która trwała 17 lat – do marca zeszłego roku. W tym czasie Bailey piastował tam funkcję dyrektora kreatywnego oraz prezesa marki. Razem z Angelą Ahrendts założył Fundację Burberry. Jej zadaniem jest wspieranie finansowe młodych utalentowanych ludzi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Anna Wintour presents Christopher Bailey with an Outstanding Contribution to British Fashion Award at the #FashionAwards

Post udostępniony przez Burberry (@burberry)

Daphne Selfe to 90-letnia modelka, która pomimo swojego wieku posiada nawet instagrama. W zawodzie pracuje od 1949 roku. Ta kobieta udowadnia, że można starzeć się z klasą i pomimo zmarszczek i siwych włosów znajdować się na zdjęciach w magazynach modowych.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: www.flickr.com