Tym razem studenci IV roku Wydziału Aktorskiego AST we Wrocławiu zmierzą się z twórczością Davida Foresta Wallace’a. Już 14 grudnia premiera spektaklu Krótkie rozmowy z paskudnymi ludźmi w reżyserii Aleksandry Popławskiej.

Kolejna premiera na deskach AST we Wrocławiu. Tym razem studenci IV roku Wydziału Aktorskiego wystąpią w sztuce w reżyserii Aleksandry Popławskiej.

Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi to nic innego jak walka z własnymi lękami i fantazjami, przeplatającymi się często ze strachem, fascynacją i pożądaniem. Siedmiu kuracjuszy kontra jedna psychoterapeutka tworzą bardzo osobliwe zgromadzenie charakterów i trapiących ich problemów. Wydają się one nieprawdopodobne, nierealistyczne, ale gdy zagłębimy się w ich historie, możemy poczuć, że w pewien sposób dotyczą każdego z nas. Ale czy każdy ma odwagę o tym powiedzieć?
Porusza także temat wielowymiarowości ludzkiej seksualności i tego, co się za tym kryje.

– Każda z postaci porusza inny aspekt seksualności. Myślę, że każdy z nas odnalazł w nich cząstkę siebie. Wbrew pozorom, choć na scenie znajduje się siedmiu mężczyzn, jest to spektakl w pewnym sensie o kobietach. A na pewno o relacjach damsko-męskich. – opowiada Dominik Mirecki, aktor biorący udział w spektaklu.

Autor powieści, na podstawie której powstał spektakl, David Forest Wallace, sam walczył z depresją. Przez dwadzieścia lat choroby, zdążył bardzo dobrze poznać zasady rządzące psychoterapią. Dlatego Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi pokażą, że nie wszystko jest takie, jakie wydaje się być na pierwszy rzut oka.

Premiera już w 14 grudnia o godz. 19.00 w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.

Więcej dodatkowych informacji tutaj, a bilety na spektakl dostępne na stronie AST.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: Ola Sopuch