„Szalone nożyczki” to nietuzinkowy spektakl wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako najdłużej grana sztuka, nie będąca musicalem, w Stanach Zjednoczonych. Polska wersja „Szalonych nożyczek” w gwiazdorskiej obsadzie ruszyła w trasę i już niedługo zawita także do  Wrocławia.

Zakład fryzjerski. W nim Tonio– właściciel salonu, jego pomocnica Barbara, trzech klientów oraz uprzykrzająca wszystkim życie swoją grą na pianinie sąsiadka z góry, niegdyś wielka artystka Izabela, która okazała się być… martwa. Rozpoczyna się dochodzenie. Każda osoba obecna wtedy w salonie fryzjerskim jest podejrzana o morderstwo, ma swój motyw. Śledztwo prowadzi inspektor, jednak nie poradzi sobie z tą zagadką sam. Pomaga mu publiczność.

Najnowsza polska odsłona tej sztuki została przygotowana przez agencję Novakka. Na scenie możemy zobaczyć Lesława Żurka lub Krzysztofa Ibisza w roli inspektora, Macieja Wilewskiego lub Michała Piróga jako jego pomocnika, Leszka Stanka – właściciela, Dominikę Gwit – fryzjerkę oraz Alana Andersza i Urszulę Dębską lub Joannę Kupińską jako klientów zakładu fryzjerskiego.

Spektakl „Szalone nożyczki” to już klasyk teatrów komediowych. Sztuka jest przezabawna, momentami aż do łez, bardzo angażująca widza i po prostu przyjemna. Aktorsko-celebrycka obsada idealnie wczuła się w swoje role. Wyjątkowym elementem spektaklu jest też duża doza improwizacji oraz co najważniejsze, nigdy nie przebiega i nie kończy się tak samo. Tu liczy się nasza spostrzegawczość i nasz głos jako widzów.

We Wrocławiu „Szalone nożyczki” będzie można zobaczyć 21 kwietnia 2018 roku o godzinie 19 we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Bilety w cenach 70-80 złotych.


Autor: Oliwia Rybiałek

Zdjęcie: screen z youtube