FutureNet Śląsk Wrocław nie próżnuje na rynku transferowym. Do zespołu Radosława Hyżego dołączył kolejny zawodnik – Krzysztof Jakóbczyk.

Krzysztof Jakóbczyk ma 32 lata i występuje na pozycji rzucającego obrońcy. Mierzy 183 cm wzrostu. W obecnym sezonie bronił barw grającego w Energa Basket Lidze, AZS’u Koszalin. Ostatni występ zanotował 13 stycznia, w wygranym spotkaniu z Treflem Sopot, w którym zdobył 17 punktów. To nie pierwsze wzmocnienie zespołu Radosław Hyżego – tydzień temu wrocławianie podpisali kontrakt z Mateuszem Jarmakowiczem.

Pochodzi z Wrocławia i właśnie w tym mieście stawiał swoje pierwsze kroki w zawodowej koszykówce. W latach 2004-2006 występował w rezerwowej drużynie Śląska, na parkietach II ligi. Następnie na tym samym poziomie rozgrywkowym, bronił barw Rawii Rawicz oraz Nysy Kłodzk. W 2007/2008 zadebiutował w 1. lidze w zespole Tarnovii Tarnowo Podgórne. W kolejnych latach wielokrotnie zmieniał zespoły, grając choćby w Górniku Wałbrzych, a ustatkował się dopiero w Polfarmexie Kutno. To właśnie grając dla tej drużyny zanotował swoje najlepsze lata w karierze. W rozgrywkach 2013/2014 awansował z zespołem do ekstraklasy i otrzymał nagrodę MVP finałów 1. ligi. W całym sezonie zdobywał średnio 15.6 punktów na mecz, oraz notował 2.1 przechwytów.

Na początku bieżącego sezonu Śląsk opuścił Maksym Kulon. Rozgrywający przeniósł się do GKS Tychy. Ten sam kierunek obrał Maciej Krakowczyk, który zdecydował się na rozwiązanie kontraktu z wrocławskim zespołem w listopadzie.


Autor: Kacper Marciniak
Zdjęcie: Instagram