Polska wygrała 1:0 z Austrią w pierwszym meczu eliminacji do EURO 2020. Upragnione zwycięstwo zapełnił Biało-Czerwonym nie kto inny, jak Krzysztof Piątek. Polacy odnieśli pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Jerzego Brzęczka.

Reprezentacja Polski kwalifikacje do mistrzostw Europy rozpoczęła od starcia z głównym rywalem do awansu w grupie G – Austrią. Po wiosennych występach w Lidze Narodów, oczekiwania wobec piłkarzy były duże.

Początek pierwszej połowy zdecydowanie należał do gospodarzy. Austriaccy byli lepiej zorganizowani, kreowali sytuacje i już w 8. minucie zagrozili bramce Polaków. Tam jednak bardzo dobrze spisywał się Wojciech Szczęsny. Sygnał do przebudzenia dla Biało-Czerwonych dał Kamil Grosicki, który aktywnie walczył na skrzydle i starał się dośrodkowywać do kolegów w pole karne. Mimo wielu dograń z bocznych sektorów boiska, żaden z napastników nie potrafił ich wykorzystać, a pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W przerwie trener Brzęczek dokonał zmian. Arkadiusza Milika zastąpił Przemysław Frankowski. W 59. minucie z boiska zejść musiał Piotr Zieliński. Pomocnik doznał urazu po faulu Aleksandara Dragovicia. W jego miejsce na murawie pojawił się Krzysztof Piątek. Wejście napastnika nieco ożywiło grę Biało-Czerwonych. Zaczęli kreować sytuacje i po raz pierwszy realnie zagrozili bramce gospodarzy. Lepsza gra ofensywna zaowocowała trafieniem Piątka, który główką skierował piłkę do siatki. Po straceniu gola Austriaccy ruszyli do ataku. Polacy popełnili kilka niepotrzebnych strat, które otwierały rywalom drogę do bramki. Na posterunku stał jednak Szczęsny, który wybronił groźne uderzenia przeciwników. Ostatecznie Biało-Czerwoni dowieźli zwycięstwo do końca i pokonali głównego rywala do awansu w grupie G. Mecz był pierwszym wygranym spotkaniem pod wodzą Jerzego Brzęczka.

Austria – Polska 0:1 (0:0)

0:1 Piątek 69’

Austria: Lindner – Lainer, Dragović, Hiteregger, Woeber – Grillitsch (84′ Onisiwo), Baumgartlinger – Lazaro (82′ Janko), Sabitzer, Alaba – Arnautović.

Polska: Szczęsny – Kędziora, Glik, Bednarek, Bereszyński – Grosicki (90′ Pazdan), Krychowiak, Klich, Zieliński (59′ Piątek) – Milik (46′ Frankowski), Lewandowski/

Żółte kartki: Dragović (Austria) oraz Bereszyński (Polska).

Widzów: 40400.

Sędzia: Anastasios Sidiropoulos (Grecja).