Krzysztof Piątek oficjalnie został graczem AC Milan. Polak podpisał 4,5 letni kontrakt z klubem. 

Genoa otrzymała za transfer Polaka około 35 milionów euro. Tym samym były zawodnik Cracovii został najdroższym polskim piłkarzem w historii, bijąc dotychczasowy rekord transferowy, który wynosił 32 miliony euro, jakie Napoli zapłaciło za Arkadiusza Milika.

Po sezonie 2017/2018, w którym napastnik strzelił 21 goli, przeszedł z Cracovii do Genoi. W ciągu kilku miesięcy zwrócił na siebie uwagę piłkarskiego świata, zdobywając dla klubu 19 bramek. Mówiło się o zainteresowaniu West Hamu czy nawet Realu Madryt, jednak ostatecznie wyścig o podpis Polaka wygrał AC Milan.

– Bycie zawodnikiem Milanu to dla mnie wielka przyjemność i zaszczyt. Mam nadzieję, że uda mi się zaprezentować na boisku z jak najlepszej strony – mówi Krzysztof Piątek podczas oficjalnej prezentacji.

Piątek będzie grał w koszulce z numerem „19”, ponieważ „9” będzie należała do Patricka Cutrone, który jest wychowankiem klubu. Polak będzie miał okazję zadebiutować w czerwono-czarnych barwach w najbliższą sobotę – 26 stycznia. Na San Siro, Milan zagra z Napoli.


Autor: Roman Kotliar
Zdjęcia: acmilan.com