Konfrontacja Sztuk Walki zawita do Wrocławia po raz czwarty już w sobotę 14 kwietnia. Gala  KSW 43 odbędzie się w Hali Stulecia. W pojedynkach zobaczy m.in. wrocławian: Damiana Janikowskiego i Michała Michalskiego.

W walce wieczoru spotkają się Damian Janikowski, brązowy medalista olimpijski w zapasach z Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Yannick Bahati, były mistrz BAMMA i EFC. Polak stoczył do tej pory dwie walki w MMA. Debiutował na KSW 39: Colosseum, w którym ciosem kolanem znokautował Julio Gallegosa, a w grudniu 2017 roku pokonał Antoniego Chmielewskiego. Natomiast jego przeciwnik do tej pory wygrał 8 razy i odniósł 7 porażek.

– Bardzo się cieszę, że jestem tutaj we Wrocławiu i że mogę walczyć przed swoją publicznością. Jest to świetna opcja dla kibiców, którzy zawsze są przy mnie. Tutaj też na pewno przybędą i będzie to widać i słychać – mówi wrocławianin, Damian Janikowski

Z kolei drugi z wrocławian Michał Michalski zmierzy się z Davidem Zawadą. Reprezentant klubu Rio Grappling Wrocław zadebiutuje w KSW, natomiast dla Niemca będzie to już piąta walka w organizacji.

– Kibice na pewno dodadzą mi skrzydeł. Jestem skoncentrowany na tym, co mam zrobić. Świetnie, że to jest Wrocław, bo super się to czuję i uwielbiam walczyć. Przeciwnik jest bardzo wymagającym, mocnym zawodnikiem. Jednak cieszę się, że KSW pozwoli mi skonfrontować się z takim zawodnikiem i udowodnić swoją wartość – mówi przed walką Michał Michalski.

 


KARTA WALK KSW 43

Antun Racić – Kamil Selwa (61 kg)
Artur Sowiński – Salahdin Parnasse (66 kg)
Maciej Kazieczko – Maciej Kaliciński (70 kg)
Norman Parke – Łukasz Chlewicki (70 kg)
Michał Michalski – David Zawada (77 kg)
Roberto Soldic – Dricus du Plessis (77 kg)
Damian Janikowski – Yannick Bahati (84 kg)
Michał Andrysz – Phlip de Fries (120 kg)


 

Gala KSW 43 rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety można zakupić jeszcze na ebilety.pl. Natomiast transmisja będzie dostępna w Polsacie, Polsacie Sport i na kswtv.com.

 


Autor: Oliwia Stasiak
Współpraca: Wojciech Kosek
Zdjęcia: mat. prasowe, Oliwia Stasiak