Siatkarki #VolleyWrocław wykonały pierwszy krok w drodze do utrzymania się w Lidze Siatkówki Kobiet. W pierwszym meczu barażowym pokonały zawodniczki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0.

W spotkaniu dwóch najsłabszych drużyn w Lidze Siatkówki Kobiet faworytkami były zawodniczki #VolleyWrocław. Siatkarki Marka Solarewicza potwierdziły to na parkiecie, wygrywając w trzech setach i tym samym obejmując prowadzenie w rywalizacji do dwóch zwycięstw. Dzięki temu to wrocławianki są bliżej utrzymania w LSK.

Kontrola od początku do końca

Pierwsza partia tylko początkowo dawała nadzieję ostrowczankom na wyrównane spotkanie. Przy stanie 10:10 biało-zielone odskoczyły na trzy punkty i już do zakończenia seta nie oddały prowadzenia, wygrywając ostatecznie 25:21. Ta część spotkania pokazała również dlaczego oba zespoły walczą o utrzymanie. Masa błędów jakie popełniały obie drużyny spowodowała, że #VolleyWrocław zdobył zaledwie 12 punktów po własnych akcjach, a KSZO jedynie 9.

Zmiana stron tylko chwilowo lepiej podziałała na zespół gości. KSZO prowadziło do stanu 8:7. Później mecz był już pod kontrolą wrocławianek. Podobnie jak w spotkaniu z DevelopRes Rzeszów grę ciągnęły Aleksandra Rasińska i Natalia Murek. Ich ataki pozwoliły osiągnąć cztery punkty przewagi (20:16). W decydującej części gospodynie powiększyły jeszcze rozmiary wygranej i pewnie zmierzały po zwycięstwo w całym spotkaniu (25:18).

Ostatni set to pełna dominacja #VolleyWrocław. Biało-zielone nie pozostawiły złudzeń siatkarkom Frantiska Bockay’a, że te mogą wywieźć z Twardogóry chociaż jednego seta i szybko odskoczyły na kilka punktów (10:5). W dalszej fazie biało-zielone starannie powiększały swoją przewagę (17:7). Będące już bez szans ostrowczanki przegrały ostatecznie 14:25, a całe spotkanie 0:3.

Dzięki temu zwycięstwu #VolleyWrocław znacznie przybliżył się do pozostania w siatkarskiej ekstraklasie kobiet. Drugi mecz obu zespołów odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

#VolleyWrocław – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:21, 25:21, 25:14)

#Volley: Rasińska, Soter, Murek, Gajewska, Potokar, Łozowska, Pancewicz (libero).

KSZO: Wojtowicz, Geyko, Kasprzak, Dorsman, Łyszkiewicz, Oktaba, Pauliukouskaya (libero) oraz Kucińska (libero), Czapla.

MVP: Natalia Murek

Autor: Łukasz Leski