Deszczowa Grand Prix Niemiec przyniosła wiele nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Kraksy czołowych zawodników, podium Daniła Kvyata i przede wszystkim punkt Roberta Kubicy!

Polak nie dostał nagle szybszego samochodu i nie rywalizował jak równy z równym z resztą stawki. Jechał z tyłu i zyskiwał pozycje dzięki błędom i awariom innych kierowców. Wyprzedził także swojego kolegę z zespołu, który popełnił błąd i wyjechał poza tor. Jak się potem okazało był to kluczowy manewr. Kubica przeciął linię mety na 12. pozycji, jednak oba samochody Alfy Romeo zostały ukarane za nieregulaminowe elementy przy starcie i krakowianin przesunął się na 10. miejsce! To jego pierwszy punkty od dziewięciu lat.

Wyścig wygrał Max Verstappen, który po słabym starcie, odzyskał tempo i jechał tuż za Mercedesami. Zarówno Valtteri Bottas jak i Lewis Hamilton popełnili kosztowne błędy, z czego skorzystał Holender i wygrał swój drugi wyścig w sezonie. Tuż za kierowcą Red Bulla znalazł się Sebastian Vettel. Niemiec startował z ostatniego pola i długo jechał przeciętny wyścig, jednak kiedy tor przeschnął sytuacja uległa zmianie. Ferrari przyspieszyło i wyprzedzało samochód za samochodem, ostatecznie przebijając się na drugą pozycję.

Dzięki świetnej strategii trzeci był Danił Kvyat, a czwarty Lance Stroll. Oprócz Mercedesów, szansę na świetny wynik zaprzepaścili Charles Leclerc, Nico Hulkenberg i Pierre Gasly. Cała trójka wypadła z toru i nie była w stanie kontynuować jazdy ze względu na uszkodzenia samochodu.

Wyniki wyścigu


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Instagram